Návrat do Madridu? I napriek malej vyťaženosti je Jović v Nemecku spokojný

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Luka Jović v januári zamieril na polročné hosťovanie do Eintrachtu Frankfurt, kde si v sezóne 2018-19 urobil skvelé meno.

Práve spomínaná sezóna vyniesla nemeckému tímu 60 miliónov €, ktoré Real Madrid zaplatil za služby srbského útočníka. Jeho rok a pol dlhé pôsobenie v Madride sa ale zmenilo na jednu katastrofu. Jović dal len dva góly a bol pod trvalou paľbou kritiky španielskych médií.


Napokon sa s klubom dohodol na odchode aspoň dočasne. Vo Frankfurte sa mu gólovo darí lepšie ako v Madride, dal už tri góly v troch zápasoch. I tak ale odohral veľmi málo z ponúknutých minút a ani raz nebol v základnej zostave. "Zatiaľ nemám dostatok síl na 90 minút, posledné dva roky som toho veľa nenahral. Musím na sebe tvrdo pracovať a postupne sa vrátiť do formy," hovoril Jović.


"Príchod do Frankfurtu bol správnym krokom, veľa vecí tu pre mňa zapadá do seba. Zatiaľ nad návratom do Madridu nepremýšľam, vo futbale sa môže stať čokoľvek a ja nevylučujem žiadne možnosti. Teraz sa plne sústredím na svoje pôsobenie v Nemecku," uviedol Jović.