Nastane koniec? Ikonická dvojica v Reale Madrid sa zrejme rozbije

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Skončil sa cyklus ikonickej dvojice v Reale Madrid? Po tejto sezóne je tomu bližšie než kedykoľvek predtým.

Real Madrid sa v posledných rokoch mohol pýšiť možno najlepšou stopérskou dvojicou na svete. Duo obrancov Sergio Ramos a Raphael Varane žalo úspechy všade, kde sa dalo. Obaja sa stali majstrami sveta so svojimi reprezentáciami, obaja bok po boku vyhrali štyri tituly v Lige majstrov. Stopérsku dvojicu tvorili už vo finále Ligy majstrov v roku 2014.


Odvtedy sa tréneri Realu Madrid spoliehali výhradne na nich, kvôli tomu z Madridu napokon odišiel aj obranca Pepe, ktorý si ale našiel stabilné miesto v FC Porto. Tento rok je to ale úplne o inom. Real Madrid zabojoval o šancu v La Lige a je iba krok od finále Ligy majstrov. Základom je skvelá defenzívna činnosť. Tú ale predvádza spomínaná ikonická dvojica Ramos-Varane.


V posledných týždňoch sa vytiahol Éder Militao, ktorého pred dvoma rokmi z Porta Real Madrid kúpil za nemalý peniaz. Celú sezónu podáva skvelé výkony Nacho Fernandéz. Navyše po sezóne má istý kontrakt v Madride David Alaba. Je tak ešte vôbec rentabilné pre Real Madrid ponechať si aj Ramosa a aj Varana?


Najpravdepodobnejší je odchod francúzskeho stopéra, pretože tomu sa končí kontrakt už o rok a Real Madrid nechce zopakovať chybu s Ramosom, s ktorým sa doteraz sporí o novú zmluvu. Keď sa s Varanom nedohodne do konca sezóny, bude sa pokúsi sa Francúza predať. Navyše už zaňho dostal kvalitné ponuky a špekuluje sa, žeby ho Biely balet mohol zahrnúť do operácie Mbappé pri rokovaniach s PSG.

Nemysliteľné pred touto sezónou sa zrejme stane realitou. Real Madrid môže fungovať aj bez stopérskej dvojice Ramos-Varane.