Najťažšia výzva sezóny Realu Madrid, nastúpi vo výrazne pozmenenej zostave

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Na Real Madrid pri návrate z reprezentačnej prestávky čaká zrejme najväčšia výzva doterajšieho priebehu sezóny.

Po bolestnej prehre 1-4 na pôde Valencie sa po tretíkrát Real Madrid vracia do tejto oblasti. Na pôde Levante vyhral 2-0, vo Valencii padol, teraz ho čaká duel na pôde Villarrealu. Po druhýkrát v sezóne si zahrá na štadióne Estadio de la Ceramica, pretože tam odohral aj duel proti Levante. Prešli dva týždne reprezentačnej prestávky a Real Madrid má pred sebou zápasy pravdy.

Po poslednej prehre ho v tabuľke predbehli dva tímy - Atlético Madrid a práve Villarreal, s ktorým sa v sobotu poobede stretne. Zinedine Zidane, tréner Los Blancos, musí počítať viaceré absencie. Chýbať mu budú Sergio Ramos, Eder Militao, Alvaro Odriozola, Casemiro, Federico Valverde, Luka Jović a Karim Benzema. Jedinou dobrou správou je návrat Daniho Carvajala.

Problémom ale je, že pri obrane s Mendym, Varanom, Nachom a Carvajalom má na lavičke Zidane iba dvoch obrancov - Marcela a mladíka Chusta. Do stredu poľa má okrem dvojice Luka Modrić a Toni Kroos iba Isca, Martina Odegaarda a iného mladíka Arandu. Do útoku je jediným útočníkom Mariano, ktorý v tejto sezóne odohral iba 14 minút.

Do už aj tak slabého útoku budú chýbať Jović a Benzema. Srbský útočník má koronavírus, ktorý ale úspešne prekonali Militao, Eden Hazard a Casemiro. Benzema, najlepší strelec Bieleho baletu so šiestimi gólmi, chýba pre zdravotné problémy. Benzema dal gól v štyroch posledných zápasoch Realu Madrid. Sila Realu Madrid tak bude proti Villarrealu výrazne oslabená. No po poslednej blamáži potrebuje vyhrať.