Najprv sklamanie, potom najlepší hráč. Nebol som dosť dobrý, priznáva stredopoliar Realu Madrid

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid zažíva turbulentný začiatok novej sezóny, v ktorej sa snaží obhájiť ligový titul spred roka.

Problémy má tréner Zinedine Zidane najmä pri skladaní základnej zostavy. V prvých dvoch kolách vystriedal dve úplne odlišné formácie a použil aj iných hráčov z lavičky. Zatiaľ čo v prvom dueli dôveru dostali Rodrygo a Vinícius, v druhom na nich Zidane zabudol a vytiahol hráčov ako Jović, Mayoral a Isco. Od začiatku nastúpil aj Federico Valverde.


Jeho minulá sezóna bola vskutku impozantná, každopádne po koronavírusovej prestávke sa jeho kvalitná forma vytratila. Nastúpil aj v prvom zápase sezóny na pôde Realu Sociedad, kde nijako neohúril. Odvážny ťah Zidanovi ale vyšiel, Valverde dal Betisu gól a bol vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu. Zaslúžene. Real Madrid vie, že má vo Valverdem sľubnú budúcnosť, jeho výpadok formy ale vyvolával obavy.


"Nerobil som veci tak, ako som mohol. Musím zaujať aj autokritiku a jednoducho som nehral dobre, mal som problémy vrátiť sa do dobrej formy," priznal po zápase cez víkend Valverde. "Mojou úlohou je pracovať v strede poľa a behať. Mám behať až dovtedy, kým si nepolámem nohy, dávať do toho všetko," hovoril ďalej uruguajský záložník Los Blancos. 

I v silnej konkurencii stredu poľa Realu Madrid s Lukom Modrićom, Tonim Kroosom a Casemirom, si dvaja mladíci, Valverde a Martin Odegaard, našli svoje miesto na ihrisku v oboch prvých zápasoch Bieleho baletu. "Konkurencia je od nich obrovská, ale ja sa od nich vždy niečo naučím," hovoril mladý Valverde.