Nahradím v Madride Marcela, hovorí obranca Realu Madrid

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid sa už druhú sezónu po sebe snaží vyrovnať s nevyrovnanými výkonmi obrancu Marcela. Našiel konečne jeho skutočnú náhradu?

Už druhú sezónu po sebe Marcelo podáva v Reale Madrid nevyrovnané výkony. V ofenzíve to ešte ide, ale v defenzíve miestami doslova jeho kraj horí. Real Madrid v tejto sezóne akoby našiel šalamúnske riešenie. V lete utratil nemalý peniaz za Ferlanda Mendyho, 23-ročného obrancu z Lyona. V priebehu sezóny to vyzerá tak, že Mendy hráva náročnejšie zápasy, najmä vonku, zatiaľ čo Brazílčan hráva najmä domáce zápasy, v ktorých sa očakáva ofenzívna produkcia.


O nejaké dva alebo tri roky ale Real Madrid bude musieť situáciu na ľavom kraji obrany vyriešiť definitívne. Mendy sa danej úlohy nebojí. "Budem nástupcom Marcela," hovoril sebavedomo Francúz. "Ostáva ešte veľa času a priestoru, ale keď ma tu kupovali, zrejme vo mne videli potenciál. Ja budem naďalej pracovať, ale, prečo by sa mi to nemohlo podariť?" pokračoval ďalej francúzsky krajný bek.


Zároveň pripomenul svoje krédo. "Aby si vedel, kam máš dôjsť, musíš vedieť, odkiaľ prichádzaš." Mendy si sám prešiel náročným obdobím v mladosti. "Keď vám v 14 či 15 rokoch povedia, že už nikdy nebudete hrať futbal, cítite sa veľmi mizerne. A teraz som v Reale Madrid. Viem, že všetko trápenie stálo za to," hovoril v rozhovore pre televíziu Realu Madrid Ferland Mendy.