Nádherné gesto Eibaru! Bývalého hráča slovenskej ligy pozvali na zápas Realu Madrid +VIDEO

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Šľachetné gesta vo futbale ešte nevymreli. Presvedčiť sa o tom mohol aj hráč štvrtej španielskej ligy po zdrvujúcom vlastnom góle.

V zápase španielskeho pohára Copa del Rey spred týždňa sa stala zaujímavá udalosť. Tím Cacereňo zo štvrtej španielskej ligy nastúpil proti prvoligistovi z Eibaru. Hostia boli obrovským favoritom, no domáci otvorili skóre. Eibar v závere vyrovnal a potom v poslednej akcii základnej hracej doby si kapitán domácich, 28-ročný Alberto Delgado, loptu nepochopiteľne strelil hlavičkou vlastný gól.Eibar tento moment ani neoslavoval a okamžite sa snažil utešiť Delgada, ktorý dokonca v roku 2016 obliekal dres Senice zo slovenskej ligy. Eibar sa po zápase rozhodol, že ako konsolidáciu pozve Delgada na jeden hráčom vybraný zápas La Ligy na štadión Ipurúa do Eibaru, pričom všetky náklady bude hradiť Eibar. 

V prípade, že sa to Delgadovi nebude hodiť cestovať až do Baskicka z juhozápadu Španielska, Eibar Delgada pozval aj na zápas na Santiago Bernabéu, keď tam Eibar bude na jar hrať s Realom Madrid v La Lige. Nádherné gesto maličkého klubu z Baskicka, ktorý v sobotu v 20. kole zdolal Atlético Madrid, obletelo futbalový svet.