Zápas Slovan – Ferencváros bol označený ako rizikový, polícia je pripravená a varuje fanúšikov

v kategórii: Futbal 0

Polícia vyzýva fanúšikov, aby sa nedopúšťali protiprávnych konaní pred, počas ani po skončení športového podujatia a riadili sa pokynmi usporiadateľov.

28.7.2022 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 27. júla 2022, 10:18
Polícia považuje stredajší futbalový zápas medzi mužstvami Slovan Bratislava a Ferencváros Budapešť za rizikový zápas, pri ktorom existuje predpoklad vzniku bezpečnostných rizík na štadióne ale aj mimo štadióna, s možným narušením verejného poriadku.

Mnohé dopravné obmedzenia

Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, fanúšikov, ktorí sa plánujú zúčastniť na tomto športovom podujatí, polícia vyzýva, aby sa nedopúšťali protiprávnych konaní pred, počas ani po skončení športového podujatia na štadióne alebo v jeho blízkosti a riadili sa pokynmi usporiadateľov.

Dopravní policajti budú počas priebehu bezpečnostného opatrenia situáciu monitorovať a podľa jej vývoja budú pripravení reagovať operatívne," povedal Szeiff s tým, že dopravné obmedzenia sa budú týkať najmä Bajkalskej ulice, Príkopovej, Tegelhoffovej a tiež Kalinčiankovej.

Uvedené ulice nachádzajúce sa v bezprostrednej blízkosti miesta konania sa športového podujatia budú v rámci pripravovaných bezpečnostných opatrení úplne uzavreté. V súvislosti s príchodom fanúšikov Ferencváros Budapešť je potrebné počítať aj s dopravnými obmedzeniami spočívajúcimi v úplnom uzatvorení Tomášikovej ulice v čase od 16:30, a to v úseku od Vajnorskej ulice po Trnavskú cestu," uviedol Szeiff. Zároveň povedal, že touto cestou apeluje polícia na občanov, aby neparkovali autá v oblasti železničnej stanice Nové mesto, predstaničného námestia a Tomašikovej ulice.

Situácia v meste bude monitorovaná

Touto cestou občanov zároveň žiadame, aby počas bezpečnostného opatrenia rešpektovali prípadné pokyny a výzvy polície a boli ohľaduplní voči ostatným občanom," povedal Szeiff. Doplnil, že na narušenia verejného poriadku a obmedzenia v cestnej premávke spôsobené zo strany fanúšikov oboch klubov budú policajti adekvátne reagovať a využijú všetky zákonné možnosti na zjednanie nápravy.

Hovorca bratislavskej mestskej polície Peter Borko doplnil, že v rámci zabezpečovania verejného poriadku budú v teréne policajti zo všetkých okresných veliteľstiev mestskej polície a aj z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie spolu so psami.

Ich úlohy sa viažu s okolím Národného futbalového štadióna, ale aj s posilnením dohľadu nad verejným poriadkom v celom meste," zdôraznil s tým, že príchod fanúšikov Ferencvárosu bude koordinovaný policajtmi štátnej a mestskej polície a aj usporiadateľom.

Polícia apeluje na slušné správanie

Fanúšikom odporúčame neparkovať pri štadióne, ale využiť parkoviská v širšom okolí a priamo ku štadiónu sa zviesť s verejnou dopravou," povedal hovorca.

Polícia v tejto súvislosti apeluje na slušné a dôstojné správanie slovenských, ale aj maďarských fanúšikov a vyhnutiu sa prejavom národnostnej neznášanlivosti.

Ak sa stanete svedkom porušovania verejného poriadku alebo páchania trestného činu neváhajte a volajte linku 159," dodal Borko.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zákaz predaja alkoholu

Bratislavské Nové Mesto v spolupráci so štátnou a Mestskou políciou Bratislava taktiež prijalo viacero bezpečnostných opatrení. Ako informuje starosta Nového Mesta Rudolf Kusý na sociálnej sieti, tie sa budú dotýkať najmä lokality okolo železničnej stanice Nové Mesto a okolia futbalového štadióna Tehelné pole.

Počas dňa bude v širšom okolí štadióna platiť zákaz predaja alkoholických nápojov. Od 15:00 bude uzavreté detské ihrisko Nová doba aj vstupy a výstupy do areálu Kuchajdy od Vajnorskej ulice a od Slovenskej sporiteľne.

„Letné kino na Kuchajde a Letná joga na Kuchajde, ktoré mestská časť organizuje každú letnú stredu, sa tento týždeň presúvajú na štvrtok 28. júla," konštatuje Kusý.

Obyvateľom zóny v bezprostrednom okolí štadióna odporúčajú, aby v stredu zvážili parkovanie v blízkosti štadióna, nakoľko môže prísť k rôznym bezpečnostným obmedzeniam.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.