Na toto si Marcelo nepamätá. Dáva mu Zidane jasný odkaz?

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid sa pred Vianocami víťazne naladil. Jednu klubovú legendu k tomu ale nepotreboval.

Za necelé tri týždne sa Realu Madrid otočila sezóna o 180 stupňov. Päť výhier po sebe vrátilo Real Madrid späť do boja o ligový titul a posunulo ho do playoff Ligy majstrov proti Atalante Bergamo. Jedna klubová legenda ale na tomto ťažení neparticipovala.


Posledných šesť zápasov začal na ľavom kraji obrany Ferland Mendy, Brazílčan Marcelo ostal len na tribúne. I keď si médiá všimli jeho absenciu v základnej zostave a sám Marcelo sa snažil zareagovať tvrdým tréningom, Zidane ho proti Eibaru v poslednom dueli nechal opäť len na lavičke náhradníkov. 

Na niečo podobné si Marcelo nepamätá. Vo svojej úvodnej sezóne 2007-2008 zažil viaceré dlhšie absencie. Pod vedením Fabia Capella vynechal päť kôl po sebe v úvode, následne na konci sezóny odohral len jeden zápas z 11. Šesť zápasov po sebe ako zdravý náhradník si Marcelo nepamätá už vyše 12 rokov.

Zinedine Zidane, tréner Realu Madrid, mu ale posiela nekompromisný odkaz. Jasnou jednotkou na post ľavého krajného obrancu je Ferland Mendy. Posledných päť víťazstiev v rade tento fakt len podtrhuje.