Na Real Madrid čaká náročný los. Fanúšikovia si želajú len jedného súpera

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Už budúci pondelok sa rozhodne o zložení osemfinále Ligy majstrov. Na najúspešnejší tím súťaže, Real Madrid, nebude čakať jednoduchý súper.

I keď Real Madrid až dnes večer bude čakať posledný zápas skupiny Ligy majstrov na pôde Clubu Bruggy, už pred ním má všetko jasné. V pondelok 16. decembra prakticky môže dostať hocikoho z týchto päť klubov - Manchester City, Liverpool, Bayern Mníchov, RB Lipsko a Juventus. Ide teda o majstrov Anglicka, Nemecka, Talianska, samotnej Ligy majstrov a Lipska, ktoré má veľmi kvalitné obdobie.


Podľa ankety španielskeho denníka Marca si až polovica z viac než 200 tisíc respondentov želá práve Lipsko. To by ale pre Real Madrid mohlo byť zradné, pretože tento nemecký tím sa potenciálom môže porovnávať s minuloročným Ajaxom Amsterdam, ktorý vyškolil Los Blancos v osemfinále.


S Bayernom Mníchov by išlo o európske El Clásico, v prípade Manchestru City by sa Biely balet znovu stretol s Pepom Guardiolom, ktorého naposledy poriadne zahanbil. Liverpool by Realu Madrid rád odplatil ono finále Ligy majstrov z Kyjeva. No a v prípade Juventusu ani nemusíme spomínať, žeby išlo o návrat Cristiana Ronalda. Až na "slabšie" Lipsko na papieri sa zdá, že je to pre Real Madrid doslova jedno, s kým sa po žrebe na jar v osemfinále stretne.