Na čo nám útočníka, keď Benzema je najlepším na svete, sľubuje si prezident Realu

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid sa v poslednej dobe zdvihol herne aj výsledkovo a ruka v ruke sa to spája s prebudením ofenzívny na čele s Karimom Benzemom.

Pred sezónou bola veľká kritika na stranu Realu Madrid, pretože neposilnil útok, ba naopak nechal ešte odísť Cristiana Ronalda. I keď si vedenie Realu Madrid sľubovalo ofenzívne zlepšenie, k tomu prišlo na rad až v posledných štyroch týždňoch. Karim Benzema má oveľa lepšiu formu ako v minulej sezóne, veď už strelil 18 gólov a pridal sedem asistencií, zatiaľ čo v minulom roku dal dokopy len 12 gólov.

Prezident Realu Madrid verí svojej politike

"Stojím si za tým, že máme ten najlepší tím na svete a existuje nejaký dôvod, prečo získavame trofeje," hovoril prezident Los Blancos, Florentino Pérez, v rozhovore pre francúzsky magazín L´Equipe. "Nebudeme míňať len preto, aby sme míňali. To nedáva zmysel. Napríklad médiá špekulujú nad rôznymi menami útočníkov, ktorých Real Madrid údajne potrebuje. No v skutočnosti máme najlepšieho útočníka na svete v podobe Karima Benzemu," vravel ďalej klubový prezident.


"Snažíme sa privádzať mladých hráčov do budúcnosti, ako napríklad Vinícius Junior či Rodrygo," povedal Pérez o prestupovej politike Realu Madrid. "Traja poslední víťazi Zlatej lopty boli hráčmi Realu Madrid a s tým sme spokojný. Som nesmierne hrdý na Modrića a na to, čo reprezentuje, pretože takto reprezentuje naše hodnoty a tvorí súčasť našej histórie," chválil v rozhovore Luku Modrića prezident Bieleho baletu.