Morata a jeho zápas proti Realu Madrid. Madridské derby plné vzájomných príbehov

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Dnes v Madride vypukne veľké madridské derby. Na oboch stranách barikády budú hráči, ktorí majú zaujímavú vzájomnú históriu.

Madridské derby bude dnes vyhrotené. Atlético Madrid má len dva body náskoku nad tretím Realom Madrid a víťaz zápasu bude dnes druhý a zároveň si zabezpečí, že mu líder z Barcelony neutečie. Bližšie k Barcelone má aktuálne Atlético, takže nejde len o druhé miesto alebo o prestíž, ale aj o titul. A okrem tohto všetkého ide aj o zaujímavú históriu hneď niekoľko hráčov na hracej ploche.

Morata s oslavou? Courtois vypískaný?

Na strane Realu Madrid sa postaví do brány Thibaut Courtois, ktorý si zrejme od domácich fanúšikov vyslúži poriadnu dávku piskotu. Dres Atlética Madrid obliekal medzi rokmi 2011 až 2014. Napríklad aj súčasný tréner Los Blancos, Santiago Solari, počas dvoch sezón medzi rokmi 1998 a 2000 obliekal dres Atlética Madrid. Za 45 zápasov v La Lige strelil sedem gólov.


Na druhej strane sa v základnej zostave objaví Álvaro Morata. Toho Real Madrid predal v roku 2017 do Chelsea, kde vydržal iba rok a pol a vrátil sa do Madridu. Ale na to, aby si splnil "svoj detský sen" a hral za Atlético Madrid. Zatiaľ po svojich dvoch zásahoch do siete Realu Madrid v semifinále Ligy majstrov z roku 2015 v drese Juventusu neoslavoval. "Neviem, čo sa stane, tieto veci vyjdu prirodzene," hovoril Morata o tom, či by oslavoval svoj gól proti Realu Madrid.