Mohol to byť najšpeciálnejší zápas jeho kariéry, na miesto toho ostane iba doma

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid sa dnes po siedmich rokoch vracia na španielsky ostrov Mallorca, aby tam čelil miestnemu Realu.

Naposledy tam Real Madrid hral na jeseň v roku 2012, keď ešte pod vedením Josého Mourinha jasne vyhral 5-0. Mallorca na konci sezóny vtedy zostúpila do druhej ligy. No v roku 2013 tam prišiel 17-ročný mladík menom Marco Asensio, rodák z Mallorcy. Za necelé dve sezóny si získal veľké renomé, v roku 2014 sa oňho bili aj Real Madrid aj FC Barcelona. Napokon ho v decembri 2014 získal za neuveriteľných 3,5 milióna € Real Madrid.


Sezónu ešte Asensio dohral na Mallorce, následne išiel na ročné hosťovanie do Espanyolu a od leta 2016 pôsobí v Madride nastálo. Keď sa Mallorca po šiestich rokoch vrátila do La Ligy, určite si Asensio predstavoval, ako nastúpi "u seba doma". No zranenie z prípravy ho o väčšinu sezóny, a aj tento mimoriadne špeciálny zápas, pripravilo.


Mallorca je ako nováčik primárnym kandidátom na zostup naspäť do druhej ligy v Španielsku. Kto vie, či Marco Asensio niekedy dostane šancu nastúpiť na Mallorce, na pôde, kde sa narodil a kde futbalovo vyrastal. Dnešný zápas si bude musieť pozrieť, ako ostatne všetky ostatné zápasy sezóny, len doma v televízii.