Mnohí mi hovoria, že som si nemal brať sedmičku, hovorí Mariano z Realu Madrid

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid si na poslednú chvíľu v prestupovom okne hľadal útočnú posilu a napokon ju našiel vo svojom odchovancovi, s ktorým sa len pred rokom rozlúčil. Všetkých ale zaskočil tým, že si zobral legendárnu madridskú sedmičku.

Mariano Díaz sa ale nebál na seba zobrať túto zodpovednosť a nemal problém si na seba pri prezentácii obliecť dres s číslom 7, ktorý v Madride svojho času nosili hráči ako Juanito, Butragueňo, Raúl či naposledy Cristiano Ronaldo. "Ja to tak neberiem. Je to väčšia ťarcha, ako iný dres, to je pravda, lenže mne sa to číslo páči a bavia ma výzvy, som spokojný, že môžem nosiť dres ako veľké madridské legendy," hovoril Mariano v rozhovore v relácii Partidazo rádia COPE.


Ako si vybral sedmičku a čo na to jeho okolie?


"Ani neviem, ako som sa k nemu dostal. Jednoducho mi to poradil ten, čo sa v šatni stará o výbavu, že je to číslo voľné. Tak som si ho vybral. Predstavujem si, že si ho mohol zobrať hocikto iný, ale neviem, prečo si ho nikto nezobral. Tu je veľmi veľa hráčov, ktorí sú veľmi kvalitní a mohli by si ho zobrať, ale je to ich vec a nemajú s tým žiaden problém," hovoril ďalej Mariano. "Mnoho ľudí mi povedalo, že som si ho nemal brať, že to alebo ono... Pre mňa sú to hlúposti, ja sa hlavne sústredím na to, aby som hrával a mohol sa ukázať," hovoril Mariano.Je veľmi dobré známe, že najprv sa oňho zaujímala Sevilla, až potom sa do celej operácie vložil Real Madrid a nakoniec ho za "zľavu" získal. "Všetko to ubehlo veľmi rýchlo. Môj agent bol v kontakte so Sevillou a potom sa ozval Real Madrid. Ja som Seville veľmi vďačný za ich záujem a dôveru, je to skvelý klub, ale keď sa ozval Real Madrid, klub mojich snov, čo som mal robiť. Myslím si, že v Seville to všetko pochopili," povedal Mariano o svojom prestupe z Lyonu.

Sníva aj o tom, žeby si raz zahral v drese Španielska. "Pozeral som teraz Španielov a ich výkon sa mi veľmi páčil. Samozrejme, že by to bol pre mňa sen, keby ma zavolal Luis Enrique, lenže na to musím hrávať pravidelne v Madride a podávať tu dobré výkony a to je teraz mojou prioritou," vravel Mariano o možnosti reprezentácie. Hoci je oficiálne z Domikánskej republiky, jeho otec je Španiel a má aj španielske občianstvo.