Mladík Haaland zatienil Neymara, Borussia v prvom osemfinále Ligy majstrov zdolala PSG (video)

v kategórii: Futbal 0

Výsledok prvého osemfinálového zápasu Ligy majstrov medzi Borussiou Dortmund a Parížom St. Germain.

20.2.2020 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 19. februára 9:58
. A najmä desať presných zásahov v siedmich dueloch Ligy majstrov. A to všetko stále iba ako 19-ročný.

. V 69. min otvoril skóre pohotovým dokopnutím odrazenej lopty za chrbát Keylora Navasa, keď predtým intuitívne nabehol do pozície pri bližšej žrdi.

Ľahké doťuknutie Neymara

. Ibaže Borussia mala Haalanda a ten o dve minúty neskôr ľavačkou nekompromisne zavesil a urobil zo skúseného Kostaričana v bránke Parížanov štatistu.

"Pre takéto momenty tvrdo pracujem. Chcem byť najlepší strelec a zatiaľ je to fantastické. Pred druhým gólom som veľmi nepremýšľal. Iba som využil moment prekvapenia," cituje portál Európskej futbalovej únie slová Erlinga Haalanda.

"Inkasovali sme v domácom zápase, ale musíme zostať pozitívni. Je skvelé ako Haaland aj celé mužstvo rýchlo zareagovali na súperovo vyrovnanie. Pred odvetou bude naša hlavná úloha rozumne brániť. Smerom dopredu určite niečo vymyslíme," skonštatoval Lucien Favre, tréner Borussie Dortmund.

Haaland chce byť najlepším strelcom

Takmer dvojmetrový Haaland nemá príliš skromné vyhlásenia. Rodák z anglického Leedsu bude mať v júli 20 rokov, ale dovtedy chce ovládnuť tabuľku strelcov v Lige majstrov.

. Mbappé je zatiaľ na čele tínedžerskej tabuľky strelcov v LM s 13 gólmi.Azda najväčším vyznamenaním pre syna niekdajšieho nórskeho reprezentanta Alfa-Ingeho Haalanda je fakt, že v tejto chvíli dosiahol v LM 2019/2020 viac gólov ako celý tím FC Barcelona. Katalánska futbalová smotánka rozvlnila sieť v šiestich zápasoch skupinovej fázy dovedna deväťkrát.

"Som vďačný za ocenenie Hráč zápasu, ale cítim, že môžem hrať aj lepšie. Musím sa zlepšovať a tvrdo na sebe robiť. Výsledok, ktorý sme doma dosiahli, je nebezpečný. Paríž je veľmi silný a rovnako ako my môže ešte postúpiť," doplnil Haaland.

Reyna prepísal históriu Ligy majstrov

, ktorý v rokoch 2015 - 2017 viedol práve Borussiu Dortmund, na adresu Haalanda trefne skonštatoval: "Je fyzicky veľmi silný a má ťah na bránku. Myslím si, že sme ho vo väčšine zápasu dobre bránili a aj tak strelil dva góly."

Ak by UEFA nezmenila pravidlo, ktoré predtým zakazovalo hráčovi predstaviť sa v Lige majstrov vo dvoch rôznych kluboch v rovnakej sezóne, Dortmund by v utorok nezažil dvojgólový Haalandov večer.

. "Je to rodený strelec a celkovo veľký talent. Bavíme sa o hráčovi, ktorý má stále iba 19 rokov," podotkol Haalandov belgický spoluhráč Alex Witsel, cituje ho portál BBC. "Bude a chce sa zlepšovať. Je na dobrej ceste stať sa ozaj veľkým futbalistom," dodal Witsel.

Ešte jeden fakt z utorkového súboja Borussie s PSG stojí za zmienku. Na druhý gól Haalandovi prihral ešte mladší Američan Giovanni Reyna.

Claudia Reynu má dátum narodenia 13. november 2002 a vo veku 17 rokov a 97 dní sa stal najmladším hráčom s asistenciou pri góle v Lige majstrov od novembra 2007. Bojan Krkic bol vtedy ešte o šesť dní mladší, keď sa do štatistík zapísal gólovou asistenciou proti Lyonu.

Liga majstrov 2019/2020 - osemfinále

  • prvý zápas
Borussia Dortmund (Nem.) - Paríž St. Germain (Fr.) 2:1 (0:0)

Góly: 69. a 77. Haaland - 75. Neymar

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.