Messiho „adios" milovanej Barcelone. Kde povedú jeho ďalšie kroky?

v kategórii: Futbal autor: Bohumil Ďobo 0

O Lionela Messiho majú záujem dva veľkokluby s neobmedzeným finančným kapitálom.

V ten deň bolo v Barcelone tropické teplo, v mori sa kúpali domáci, ale aj niekoľko tisíc turistov. Bolo by ich určite aj viac, ale pandémia koronavirusu všetko zmenila.

Josep Maria Bartomeu, prezident FC Barcelona, sedel v tom čase vo svojej kancelárií na Nou Camp. Cez zaprášené okná prenikali do vnútra horúce letné lúče, ktoré obopínali celú miestnosť.

Zapípal Fax, píše Lionel Messi.

Nikto nečakal, že sa môže niečo také stať. Argentínčan žiada klub o prestup.

Podľahol tlaku okolia

Vážny záujem má Manchester City, má kapitál a všetky prostriedky uskutočniť najväčší prestup všetkých čias.

Pep Guardiola, tréner City, si želá, aby sa k nemu vrátil stratený syn, ktorého pred rokmi on sám opustil. „Guardiola a Enrique sú najlepší tréneri, s ktorými som v kariére pracoval," povedal v osobnom rozhovore na konci roka 2020 Messi.

Tlak verejnosti a prezidenta klubu bol obrovský. Lionel Messi zostal v Barcelone. Napriek tomu, ukázal veľkú silu a odhodlanie. Nechcel skončiť medzi kostlivcami, ktorí ťahajú slávny katalánsky klub do hlbín apatie a nezdarov.

Ale fax, ktorý Messi adresoval klubovému vedeniu, je predzvesťou, že s FCB zmluvu nepredĺží. Skôr či neskôr klub opustí.

Šancu získať ho v Európe majú dva bohaté kluby – Man City a PSG. Anglický celok chcel využiť situáciu a rodáka z Rosaria okamžite podpísať. Ponúkal závratne finančné sumy a k tomu ako bonus futbalistov. Neuspel.

Čo sa im nepodarilo minulé leto, to sa im môže podariť v nasledujúcich prestupových oknách. Ale situácia sa im komplikuje. Do hry o prestup Messiho vstupuje ďalší klub.

Paríž Saint-Germain má vážny záujem získať barcelonský klenot.

Francúzsky celok počas vianočných sviatkov vyhodil trénera Tomasa Tuchela. Náhradu na neobsadenej lavičke našli šejkovia z Emirátov takpovediac okamžite.

Novým trénerom sa stal Mauricio Pochettino, ktorý naposledy trénoval Tottenham. Jeho meno bolo spájané aj s FC Barcelona, ale Katalánci nakoniec angažovali holandského kouča Ronalda Koemana.

Pochettino, argentínsky tréner, chce pomôcť k tomu, aby sa Messi rozhodol prestúpiť do PSG.

Presvedčiť ho môže aj zaujímavá klauzula – „zlatý dôchodok". Za veľmi výhodných podmienok bude hrať v Paríži a na sklonku kariéry môže prestúpiť do Interu Miami, ktoré vlastní David Beckham. Bývalý hráč PSG, ktorý má s klubom nadštandardne vzťahy.

Informácie zverejnili španielske noviny Todofichajes.

Rozhodne faktor Guardiola!

Man City nie je oproti PSG chudobnejší celok. Šejkovia, ktorí vlastnia anglický klub, majú tiež v portfóliu americký futbalový tím z New Yorku.

Rozhodujúcim faktorom pri prestupe nebude výška jeho platu alebo „zlatý dôchodok". Predsa, on si penziu v blahobyte môže dovoliť, aj keď dnes ukončí kariéru.

Najzásadnejším faktorom pri rozhodovaní, kde prestúpi bude, s kým nadviaže novú spoluprácu. Messi sa netají tým, že Pep Guardiola je najlepší tréner, s ktorým pracoval. Man City má kapitál, má revolucionára Pepa, ktorého argentínsky technik zbožňuje. Nie je potrebné ďalej špekulovať.

Myslím si, že Messi nakoniec toto leto prestúpi. V odstavci vyššie som veľmi trúfalo a jednoznačne napísal, kde to bude.

Naposledy, keď požiadal o prestup faxom, bolo všetko veľmi hektické, rýchle, neprehľadné. Podľahol tlaku okolia, nechcel sklamať, zradiť. Ale dal najavo svoj postoj a pripravil fanúšikov a klubové vedenie na budúcnosť. Budúcnosť, ktorá signalizuje, že Messi dá svojej milovanej Barcelone posledné: „Adios."