Messi: El Clásico s Ronaldom bolo výnimočnejšie!

v kategórii: Futbal autor: Marcel Vargončík 0

Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo. Súboj, ktorý spája a rozdeľuje fanúšikov na celom svete. Ale rovnako vnáša do ich vzájomných bitiek zvláštnu esenciu.

Argentínčan na margo súboja s Portugalčanom povedal pár viet. „Bude to trvať večne," prezradil pre laliga.com Messi o špeciálnej rivalite s Ronaldom.

Rodák z Madeiry v roku 2018 prestúpil do Série A, no Messi sa k rivalite stále rád vracia.

V období 2009 až 2018 boli Messi a Ronaldo ostro sledovanými postavami. Každé El Clásico malo punc, ktoré sa zapíše do histórie futbalu. Sám Messi cíti, že intenzita jeho súperenia s Ronaldom bola jeho vrcholom. Na emócie, góly a veľké futbalové bitky fanúšikovia nikdy nezabudnú.

„Bol to súboj, ktorý bude trvať večne. Súperili sme veľmi dlho a nie je ľahké sa udržať na najvyššej úrovni a najmä preto, že sme boli v najlepších kluboch na svete," vysvetľuje Argentínčan a pokračuje.

„Ešte mnoho rokov si budeme pamäť tieto súboje. Športové súperenie medzi nami bolo nádherné. Myslím si, že sa to páčilo aj fanúšikom. Či už to boli prívrženci Realu alebo Barcelony, alebo tí, čo skrátka milujú futbal."

Messi ukončil štvorročné čakanie na triumf v ankete o najlepšieho hráča planéty. Svojim víťazstvom prekonal Ronalda, ktorý má na konte päť víťazstiev. Argentínčan o jedno navyše. Okrem toho obaja udivovali svojim streleckým kumštom a prepísali alebo utvorili desiatky nových rekordov.

Rodák z Rosária priznáva, že El Clásica s Ronaldom boli iné, dôležitejšie. „Keď hral Cristiano za Real Madrid, zápasy proti nim boli vždy zvláštne. El Clásico bolo výnimočnejšie, než je teraz. Táto etapa je však už za nami," uzatvára kapitán Argentíny.