Messi by sa mohol vrátiť do FC Barcelona. Dlhujeme mu to, vyhlásil Laporta

v kategórii: Futbal 0

Podľa Joana Laportu sa príbeh Lionela Messiho v FC Barcelona ešte neskončil a cíti zodpovednosť za to, aby mal útočník "krajší koniec" v tíme.

27.7.2022 (Webnoviny.sk) - Súčasný prezident španielskeho futbalového klubu FC Barcelona Joan Laporta považuje za svoju povinnosť, aby sa argentínsky útočník Lionel Messi vrátil do katalánskeho tímu.

"Krajší koniec" v tíme z Camp Nou

Uviedol to vo víkendovom rozhovore pre ESPN počas amerického turné Blaugranas. Laporta verí, že Messiho príbeh v FC Barcelona sa ešte neskončil a cíti zodpovednosť za to, aby mal útočník "krajší koniec" v tíme z Camp Nou.

Argentínsky futbalový klenot opustil FC Barcelona vlani v lete, keďže nebolo vo finančných možnostiach klubu zaregistrovať jeho novú zmluvu. Messi sa následne dohodol na spolupráci s francúzskym tímom Paríž Saint-Germain a má s ním zmluvu ešte na ročník 2022/2023. "Messi je všetko," povedal Laporta pre ESPN.

"Bol asi najlepším hráčom Barcy, podľa mňa sa s ním mohol rovnať iba Johan Cruyff. Deň jeho návratu príde," myslí si prezident katalánskeho klubu.

Rekordér FC Barcelona v počte gólov

"Verím, že jeho príbeh u nás sa ešte neskončil. Myslím si, že je našou zodpovednosťou pokúsiť sa ... nájsť spôsob a okamih, ako pokračovať v tejto stále neuzavretej kapitole jeho kariéry. Aby všetko bolo tak, ako má byť. A malo to krajší koniec," pokračoval Laporta.

Lionel Messi až minuloročného odchodu do Francúzsku hral medzi seniormi na klubovej úrovni len za FC Barcelona. Dosiahol s ním mnoho úspechov, je rekordérom organizácie v pošte strelených gólov (672) aj v počte štartov (778). A šesťkrát sa stal víťazom ankety o Zlatú loptu určenú najlepšiemu futbalistov planéty.

"Ako prezident Barcy som spravil to, čo som musel urobiť. Tiež ako prezident Barcy a aj súkromná osoba si myslím, že mu to dlhujeme," dodal.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.