Mbappé do Realu Madrid už čoskoro? Francúzsky novinár prezradil viac

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

S blížiacim sa letným prestupovým obdobím sa opäť raz rozbehnú diskusie o možnom príchode Kyliana Mbappého do Realu Madrid.

Minulé leto na tomto fronte až takú veľkú drámu neprinieslo. Mbappé už skôr vyhlásil, že na 100% ostáva v Paríži a Real Madrid si tak musel nechať zájsť chuť. Ako ale reflektoval známy francúzsky novinár Julien Laurens, v Paríži začínajú panovať obavy o budúcnosti 21-ročného Francúza.


Problémom je, že Mbappému sa kontrakt s PSG končí v júni 2022. Keď nepredĺži svoju zmluvu, do budúceho leta ho proste PSG musí predať a tým sa ocitne pod tlakom. "PSG sa všemožne snaží predĺžiť Mbappého zmluvu aspoň o rok, lenže Mbappého sen je hrať za Real Madrid," hovoril Laurens pre ESPN. Mbappé si uvedomuje svoju kontraktnú situáciu a môže ňou zatlačiť na vedenie PSG.


"Mbappého snom je hrať pod vedením Zidana a za Real Madrid. Tento veľký sen sa môže naplniť už toto leto, tá možnosť je obrovská. Ja si ale myslím, že sa to potiahne jeden rok," hovoril Laurens. Je jasné, že PSG sa svojej mladej hviezdy ľahko nevzdá, viď prípad Neymar. Mbappé ale môže mať v rukách mocnú zbraň. Pochybnosti o svojej budúcnosti vyvráti jedine tak, že podpíše nový kontrakt.