Marek Rodák a Martin Dúbravka v najlepšej lige svete. Toto si o nich myslí brankárska legenda Blažek

v kategórii: Futbal autor: Marcel Vargončík 0

Slávny český gólman zažil s tamojším futbalom najväčšie futbalové úspechy.

Jaromír Blažek, bývalý brankár Sparty Praha a národného tímu, chváli dvojicu slovenských brankárov v Premier League.

Kvalita brankárov? V Česku sa budeme hanbiť, usmieva sa Blažek

Marek Rodák, brankár Fulhamu, minulú sezónu vychytal v Championship postup medzi anglickú futbalovú elitu.

Od začiatku novej sezóny to nemá v tíme jednoduché, pretože do klubu prišiel na hosťovanie skúsený brankár Alphonso Areola z Paríža Saint-Germain.

Dvadsaťštyriročný reprezentant odchytal v Premier League len jeden zápas proti Arsenalu Londýn, ďalšie tri zápasy pridal v pohári.

„Rodáka som zaregistroval až v momente, keď som ho videl chytať proti Českej republike,"povedal pre šport.sk bývalý český reprezentant a pokračoval:

„Mám pocit, že to bolo v Plzni. Osobne sa mi dosť pozdával. Fyzicky, vzrastom, ale aj tým, ako zvládol zápas. Predviedol niekoľko skvelých zákrokov a má takisto dobrú rozohrávku nohou. Keď budete mať na Slovensku takých kvalitných gólmanov, tak v Česku sa začneme trochu hanbiť,” usmieval sa Blažek.

Dúbravka je na Slovensku jasná jednotka!

Ani Martin Dúbravka nemá isté miesto v zostave ako Rodák. Posledné dve sezóny odchovanec MŠK Žilina v bránke Newcastlu United nechýbal. V Premier League za „straky" nastúpil v anglickej lige na 88 zápasov.

Pred začiatkom sezóny 2020/21 si zranil členok a zastúpil ho v bráne Karl Darlow, ktorý odovzdáva na ihrisku maxsimum a podáva solídne výkony.

Dúbravka sa prvýkrát v sezóne postavil do brány po piatich mesiacoch v FA Cupe proti Arsenalu. Prehre nezabránil, ale potvrdil svoje kvality. Chytal výborne, kryl niekoľko nebezpečných pokusov a opäť si pýta miesto v základnej zostave.

Dúbravka sa vypracoval na neprehliadnuteľnú oporu Newcastlu United a Slovenskej futbalovej reprezentácie.

„Už pred odchodom do Anglicka mal na to veľké predpoklady. Či už po fyzickej stránke, alebo z hľadiska skúseností, ktoré naberal už od mladého veku. Chytal v kvalitných zápasoch a je to naozaj vidieť. Ak sa človeku zadarí a jeho kariéra postupuje správnym smerom, tak je to ideálne. Ak by sa nezranil, tak je na Slovensku jasnou jednotkou. Či už v reprezentácii alebo v Newcastli,” chváli Dúbravku Jaromír Blažek.