Marek Hamšík sa rozlúčil s reprezentáciou, Slovensko remizovalo s Čile (foto)

v kategórii: Futbal 0

Taliansky tréner Francesco Calzona tak nedosiahol na slovenskej lavičke triumf ani vo štvrtom vystúpení.

22.11.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenská futbalová reprezentácia ukončila kalendárny rok 2022 bezgólovou remízou s výberom Čile. Bratislavský duel bol oficiálnou rozlúčkou dlhoročného kapitána národného tímu Mareka Hamšíka s reprezentačnou kariérou, v ktorej vrátane nedele absolvoval 136 stretnutí a strelil v nich 26 gólov.

Calzona stále čaká na triumf

V roku 2022 absolvovali Slováci spolu desať stretnutí, štyri z nich boli prípravné a ďalších šesť bolo súčasťou Ligy národov 2022/2023. Slovenskí futbalisti v nich dosiahli tri víťazstvá, tri remízy a štyri prehry. "Cesta v národnom tíme bola krásna a dlhá, som na ňu pyšný," hovoril po skončení stretnutia v prenose RTVS.

Taliansky tréner Francesco Calzona tak nedosiahol na slovenskej lavičke triumf ani vo štvrtom vystúpení, v septembri viedol Slovákov v Lige národov pri domácej prehre s Azerbajdžanom 1:2 a pri remíze s Bielorusmi 1:1, v novembri pri remízach v čiernej Hora aj doma proti Čiľanom.

Hamšík pochválil atmosféru

Na rok 2023 majú Slováci naplánovaných tiež desať duelov, všetky však budú súťažné. Pôjde o zápasy J-skupiny kvalifikácie o postup na ME 2024. Slovenský tím absolvuje po dve stretnutia proti výberom Portugalska, Bosny a Hercegoviny, Islandu, Luxemburska a Lichtenštajnska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Zápas Slovensko – Čile, rozlúčka Hamšíka (fotografie)

"Atmosféra bola fantastická a užil som si to, boli to veľké emócie. až do odchodu z ihriska som to zvládal, ale potom prišiel plač. Kariéru v reprezentácii som si užil. Dúfam, že ešte prídu úspechy, aké som zažil aj ja," povedal Marek Hamšík po nedeľňajšom zápase a doplnil: "Chýbať mi bude partia a všetko okolo, reprezentovať pre mňa bolo vždy veľkou cťou. Chcem sa fanúšikom poďakovať, bolo mojim želaním vypredať štadión."

Futbal - prípravný medzištátny zápas

• Bratislava
ŽK: 39. Vidal, 40. Medel (obaja Čile), rozhodovali: Berka - Nádvorník, Hájek (ČR), 19 700 divákov

Zostavy:

Slovensko: Dúbravka - Pekarík, Šatka, Škriniar, De Marco (80. Obert) - Hamšík (89. Regáli), Lobotka, Bénes (70. Hrošovský) - Suslov (89. Kaprálik), Boženík (80. Strelec), Duda (70. Bero)

Čile: Cortés - Delgado, Díaz, Maripán (46. Pavez), Suazo - Núňez, Medel (83. Sierralta), Méndez (77. Alarcón), Vidal (88. Montecinos) - Sánchez, Rubio (83. Assadi)

V prvom polčas nedeľňajšieho stretnutia na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave si slovenskí futbalisti vypracovali niekoľko sľubných príležitostí. Po štvrťhodine hry však po centri Lászlóa Bénesa neuspel hlavou Róbert Boženík, o päť minút neskôr po prihrávke od Marka Hamšíka mieril Bénes hlavou vedľa bránky súpera a v 26. minúte pokus Ondreja Dudu k ľavej žrdi vytesnil gólman súpera Brayan Cortés na roh.

Po zmene strán mali viacero šancí Čiľania. Brankár Martin Dúbravka zneškodnil príležitosti Artura Vidala aj Diega Rubia, gólman tímu SR úspešne zasahoval aj pri ďalších šanciach pri veľkom tlaku hráčov Čile. Pri jednej zo šancí zakročil Vernon de Marco a po ňom z bránkovej čiary hlavičkoval Milan Škriniar.

V ďalšom priebehu duelu už možností ubudlo aj pod vplyvom série striedaní. Najemotívnejšie prišlo v 89. minúte, keď Mareka Hamšíka na hracej ploche nahradil Martin Regáli. Tvár niekdajšieho kapitána reprezentácie SR zaliali slzy, keď v tom okamihu sa oficiálne skončilo jeho pôsobenie v národnom tíme.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.