Manchester City porušil pravidlá finančnej fair-play a na dva roky prišiel o Ligu majstrov

v kategórii: Futbal 0

Predstavitelia Manchestru City podľa informácií z minulých rokov neposkytli reálne informácie o hodnote sponzorských kontraktov.

dvojročným zákazom štartu v Lige majstrov a zároveň mu vymerala pokutu 30 miliónov eur. Dôvodom sú závažné porušenia pravidiel finančnej fair-play zo strany úradujúceho anglického šampióna.

Jeden z najlepších európskych klubov dlhodobo zavádzal o svojich príjmoch od hlavného sponzora Etihad. Predstavitelia Manchestru City podľa informácií z minulých rokov neposkytli reálne informácie o hodnote sponzorských kontraktov.

UEFA už v decembri 2018 uviedla, že zástupcovia klubu vedome konali v snahe zakryť či zamaskovať skutočný zdroj príjmov, aby navonok dodržali finančné pravidlá fair-play.

"Citizens" už v roku 2014 zaplatili pokutu za nedodržiavanie finančných pravidiel súvisiacich s nadmerným sponzorstvom, ktoré nebolo zakotvené v zmluvách. Vtedajší trest UEFA však nemal vplyv na účinkovanie tímu v Lige majstrov.

Klub však musel zaplatiť pokutu 60 miliónov eur a na súpisku pre LM mohol napísať iba 21 hráčov namiesto obligátneho počtu 25 futbalistov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.