Man City sa premenil na buldozér: Súperov valcuje ako ťažkotonážny stroj a prepisuje rekordy!

v kategórii: Futbal autor: Marcel Vargončík 0

Futbalisti City s prehľadom kraľujú v lige. Favorit FC Liverpool je v boji o titul z hry von!

Pepovi Guardiolovi sa na lavičke podaril ďalší husársky kúsok a s klubom prepísal históriu. „Citizens" v Premier League vyhrali už 13-krát v rade. Okrem toho vyrovnali rekord, keď vo všetkých súťažiach vyhrali 11-razy za sebou na ihriskách súperov. Zopakovali tak míľnik z novembra 2017.

Rekord môžu prepísať cez týždeň, keď sa City predstaví v Lige majstrov na ihrisku v Budapešti proti nemeckému celku Borussia Mönchengladbach.

Futbalisti City neprehrali 25 zápasov v rade. Ich posledná prehra sa datuje na november 2020 proti Tottenhamu Hotspur.

Tím plný hviezd sa rozbehol do vysokých otáčok a súperov doslova likviduje. V ostatnom 25. kole Premier League zverenci španielskeho trénera vyhrali na ihrisku Arsenalu Londýn. Zápas rozhodol gólovou hlavičkou Raheem Sterling.

Manchester City má na čele anglickej ligy pohodlný náskok 10 bodov a ohroziť ich môže len niekto z dvojice – Manchester United alebo Leicester City. V lige sa odohrá ešte 13 zápasov.

"Ľudia sledujú sériu našich víťazstiev a hovoria si, aké je to ľahké. Je to však veľký omyl. Úprimne? Nečakal som to! Preto som oveľa vďačnejší hráčom, ktorí dokážu vyhrávať aj zápasy s výsledkom 1:0. Toto potrebujeme," cituje Guardiolu goal.com.