Malér pre Juventus Turín: Táto hviezda má namierené do Premier League! A čo bude s Ronaldom?

v kategórii: Futbal autor: Bohumil Ďobo 0

Turínsky veľkoklub má v aktuálnej sezóne značné problémy. Najprv hanebne vypadol v Lige majstrov proti FC Prto. V Sérii A sa im titul vzďaľuje, Inter Miláno ťahá úchvatnú sériu a korunu si už nechá vziať len ťažko.

Všetko nasvedčuje tomu, že Juve tento rok nezíska žiadny pohár a rysuje sa scenár, že sa tím rozpadne. Tréner Andrea Pirlo nemá pevné miesto na lavičke a pravdepodobný je jeho koniec v najbližších mesiacoch.

Cristiano Ronaldo, najväčšia hviezda klubu, je tiež nespokojný. Chce tím opustiť. Jeho agent potvrdil správy, že začal viesť neformálne rozhovory s Realom Madrid. Záujem o jeho služby majú ďalšie veľkokluby – Paríž Saint-Germain a Manchester United.

Do úvahy prichádza aj pôsobenie v Amerike v súťaži MLS a už dostal pár zaujímavých ponúk z Kataru a Saudskej Arábie.

O jeho osude sa rozhodne v lete.

V kabíne Juventusu dôjde cez najbližšie prestupové okno k výrazným zmenám. Ale niektorých hráčov chce klub určite udržať. Jedným z nich je klenot Paulo Dybala!

Argentínčan nezažíva vydarenú sezónu a herne sa trápi. Napriek tomu chce vedenie šikovného útočníka udržať v tíme. Jeho odchod si nevedia predstaviť.

Z klubu presakujú informácie, že Turínčania chcú v máji s Dybalom predĺžiť zmluvu. Má dosť vyšší plat, aby prípadnému vábeniu peňazí odolal.

Jedným z adeptov na jeho zisk je údajne Manchester United, Jeho aktuálna trhová hodnota 60 miliónov eur sa zdá byť prijateľná, ale je jasné, že Juventus by požadoval ešte vyššiu sumu.

Informácie zverejnil taliansky web tuttosport.com.

Bude zaujímavé sledovať rokovania medzi hráčom a klubom, lebo poslednú ponuku na ročný plat 10 miliónov eur odmietol.