Má Real náhradu za Navasa? Brankárske rošády v Madride možno už v januári

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid opäť raz bude musieť pristúpiť k riešeniu brankárskej otázky, ako tomu už od leta bolo hneď niekoľkokrát.

Keylor Navas aktuálne úplne zmizol z pozornosti v Reale Madrid, tréner Santiago Solari mu zobral aj štarty v Lige majstrov a jasnou jednotkou je aktuálne Thibaut Courtois. Nemusíme chodiť okolo horúcej kaše a ani hľadať nejaké skryté významy či náznaky, dni Keylora Navasa v Madride sa jednoducho chýlia ku svojmu koncu.

Možná zmena už v januári?

A zmena by mohla nastať už čoskoro, teda aj v rozmedzí niekoľkých týždňov. Real Madrid len v lete priviedol mladého 19-ročného ukrajinského brankára Andriya Lunina, ktorý ale na hosťovaní v tíme Leganés nehráva často, keďže tam je jednotkou Iván Cuellar. Keď sa to nezmení, tak Real Madrid bude chcieť jeho situáciu nejakým spôsobom riešiť. Ako uvádza španielsky denník AS, zvažuje sa možnosť, že by sa vrátil do Madridu už teraz v zime.


Mladý Ukrajinec zažiaril v pohárovom zápase na pôde Raya Vallecana, keď svojmu tímu vychytal postupovú výhru 1-0 a zneškodnil aj penaltu Bebého.

Pre Los Blancos je lepšie, keď bude vysedávať na lavičke v klube ako na hosťovaní na predmestí Madridu. Lenže čo s Keylorom Navasom? Ten ešte určite nepatrí do starého železa a vedia to aj v Madride, lenže jasnou jednotkou je pre vedenie Bieleho baletu Thibaut Courtois. Ako ďalej píše denník AS, Navas by zrejme bol na odchode z Madridu už za pár týždňov. Takto by to zrejme bolo spravodlivé preňho, vyriešil by sa tým problém klubu, taktiež by bol spokojnejší Lunin. Uvidíme, ako to nakoniec celé dopadne.