Liverpool je na vrchole. Gerrard vyzdvihol z tímu tohto futbalistu!

v kategórii: Futbal autor: Marcel Vargončík 0

Tréner Glasgow Rangers chváli bývalého spoluhráča po európskom titule LFC.

FC Liverpoolu sa po rokoch opäť podarilo triumfovať v Lige majstrov. Vo finále si poradil s Tottenhamom 2:0. Nevšedné bolo predovšetkým semifinále, keď „the reds" dokázali otočiť s FC Barcelona nepriaznivé skóre 0:3. Domáce víťazstvo bolo stelesnením sily a obrovskej vôle.

Steven Gerrard, legenda Liverpoolu, hovorí o veľkom úspechu a vyzdvihuje záložníka Jordana Hendersona. Považuje ho za najväčšieho profesionála.

V Madride na štadióne Wanda Metropolitano ako kapitán doviedol svoj tím k najcennejšej trofeji v Európe.

Gerrard si myslí, že Henderson si zaslúži tento úspech, za to, ako sa správa a pristupuje k povinnostiam.

„Keď Jordan zdvihol pohár nad hlavu, bol som veľmi pyšný. Hrdý, že Liverpool sa stal šampiónom európskeho futbalu a obzvlášť pyšný na Jordana," hovorí klubová legenda pre The Times.

„Ak by som mal povedať, koho považujeme za najväčšieho profesionála. Jordan Henderson by bol na čele zoznamu. Bezchybne žije svoj život. Niektorí ľudia nevidia zákulisie, prácu v telocvični, stravovacie návyky, prístup, ale je to niekto, kto je vzorom pre ostatných."

Gerrad hovorí o Hendersonovi len v superlatívoch a vyzdvihuje aj jeho futbalové kvality. „Nie je sebec. On sa postaví vždy na koniec radu, aby sa mohol starať o všetkých ostatných."