Aktualizované: ŠK Slovan Bratislava spoznal súpera pre 1. predkolo Ligy majstrov

v kategórii: Futbal 0

ŠK Slovan Bratislava spoznal súpera pre prvé predkolo Ligy majstrov. (WebNoviny.sk).

Súperom slovenského futbalového šampióna ŠK Slovan Bratislava v 1. predkole Ligy majstrov 2019/2020 bude čiernohorský FK Sutjeska Nikšič. Rozhodol o tom utorkový popoludňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Ševela tipoval maltskú Vallettu

Prvý duel by sa mal konať 9. alebo 10. júla v Bratislave, odveta o týždeň neskôr v Čiernej Hore. Možnými súpermi Slovana boli aj maltský FC Valletta, FK Sarajevo z Bosny a Hercegoviny, albánsky FK Partizani Tirana a gruzínsky FC Saburtalo Tbilisi.

"Môžem prezradiť, že najviac z nás vrátane mňa tipovalo za súpera maltskú Vallettu. Budeme zbierať informácie o súperovi, aby sme hráčov čo najlepšie pripravili na to, čo nás čaká. Chceme sa oprieť o prvý domáci zápas, to znamená neinkasovať a streliť čo najviac gólov, keďže pohárová matematika je jasne daná. Sme nasadení, čo nám velí postúpiť do ďalšieho kola," povedal pre klubový web Slovana hlavný tréner Martin Ševela.

Informácie od Cmiljaniča

Kormidelníka "belasých" doplnil brankár Dominik Greif. "Prvé kolo európskeho pohára je vždy zaujímavé, nikdy neviete, kam vás žreb zanesie. Spomedzi súperov, s ktorými sme sa mohli stretnúť, máme skúsenosti s Albáncami a Malťanmi, o tomto tíme toľko nevieme. V kabíne máme Borisa Cmiljaniča z Čiernej Hory, takže určite budeme od neho čerpať informácie. Urobíme maximum, aby sme cez súpera postúpili," uviedol člen širšieho kádra slovenskej seniorskej reprezentácie.

"Belasí" sa predstavia v predkole najprestížnejšej európskej klubovej súťaže po piatich rokoch odmlky. V edícii 2014/2015 prenikli až do play-off Ligy majstrov, kde stroskotali na bieloruskom klube BATE Borisov po domácej remíze 1:1 a prehre 0:3 vonku. V predchádzajúcich štyroch sezónach figuroval Slovan v predkolách Európskej ligy, ale neprebojoval sa do skupinovej fázy tejto súťaže.

V stredu 19. júna v Nyone vyžrebujú aj dvojice 2. predkola Ligy majstrov. Slovenský majster tak spozná možného súpera v prípade postupu z 1. predkola.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.