Liga majstrov je poriadne zamotaná: Kto je najväčším favoritom?

v kategórii: Futbal autor: Miloš Hiblár 0

Liga majstrov je najsledovanejšia klubová futbalová súťaž na svete. Každoročne ju so zatajeným dychom pozerajú milióny priaznivcov po celom svete. Jedným z hlavných dôvodov, prečo je tomu tak, je, že nikdy dopredu neviete, kto sa stane celkovým víťazom. Bude to Liverpool? Bayern Mníchov? Real Madrid alebo niekto iný? To sa dozvieme až na konci sezóny, ale už teraz je jasné, že šance na celkové prvenstvo má hneď niekoľko klubov.

Momentálne súťaž dospela do svojej osemfinálovej časti, ktorá začne vo februári 2021. V Lige majstrov sa nachádza aktuálne 16 najlepších európskych klubov, pričom prekvapeniami v skupinovej fáze boli hlavne vypadnutia anglického Manchestru United a talianskeho Interu Miláno. Väčšina favoritov ale vo vyraďovacej časti nechýba, preto sa máme vo veľkej miere na čo tešiť. Real Madrid postúpil len tak-tak, ale v osemfinále bude čeliť talianskemu celku Atalante Bergamo a je veľkým favoritom na postup do štvrťfinále. Rovnako tak je papierovým outsiderom nemecký tím Borussia Monchengladbach, ktorá bude čeliť anglickému vicemajstrovi Manchestri City. Žriebätá z Bundesligy budú môcť len prekvapiť.


Najväčším ťahákom dozaista bude dvojzápas Barcelony s Parížom Saint-Germain, v ktorom na seba narazia skvelí futbalisti a výborní kamaráti Lionel Messi a Neymar. Kto postúpi ďalej? K dnešnému dňu je fér napísať, že šance sú vyrovnané, i keď možno prekvapivo o niečo väčším favoritom budú futbalisti francúzskeho šampióna. Málokto vie, čo čakať od dvojice Chelsea - Atlético Madrid, pretože oba tímy majú veľkú kvalitu a v tejto sezóne hrajú najlepší futbal za posledné roky. Každopádne, ktokoľvek postúpi ďalej z tejto dvojice, bude vo štvrťfinále patriť medzi favoritov. Za to naopak v dvojici Bayern Mníchov a Lazio Rím je o favoritovi jasné vopred. Je ním úradujúci víťaz z Mníchova. Bavori nemyslia na nič iné ako na postup do ďalšej fázy súťaže.

Väčšina dvojíc je málo čitateľných, pretože skoro všetky kluby, čo postúpili do play-off, podávajú v tejto sezóne výborné výkony. Napríklad, služby, ktoré robia ponuky pre futbal vypisujú vysoké kurzy na postup RB Lipsko proti Liverpoolu, pričom tím z Bundesligy bude proti The Reds nastupovať pravdepodobne s kurzom na úrovni 2,5-2,80. Pritom sa jedná o tím, čo zo súťaže vyradil Manchester United. Zaujímavý futbal ponúka dvojica FC Porto - Juventus Turín, kde by ale kvalita mala byť na strane Cristiana Ronalda a jeho spoluhráčov. Porto ale v LM viackrát dokázalo, že sa favoritov nebojí a v roku 2004 dokonca celú súťaž, vtedy pod vedením portugalského kouča Josého Mourinha, dokázalo vyhrať.A aby sme nezabudli, ešte je tu dvojzápas nemeckého klubu Borussia Dortmund so španielskym tímom FC Sevilla, ktorý v minulom ročníku vyhral Európsku ligu. Andalúzania by chceli dať najavo, že triumf v EL ich síce teší, ale kvalitou patria do Champions League. Poďme si ale spoločne zodpovedať otázku, kto je najväčším favoritom aktuálnej Ligy majstrov. Ak by sme mali vybrať spomedzi 16 postupujúcich 5 celkov, ktoré majú k dnešnému dňu najväčšiu šancu na triumf, tak to pravdepodobne budú Real Madrid, Bayern Mníchov, Chelsea, Liverpool a Paríž Saint-Germain. Samozrejme, situácia sa môže poriadne zamotať a koniec koncov, viac napovie samotné jarné osemfinále. Budeme sa to všetci spoločne tešiť.