Legenda Realu Madrid končí kariéru. Fanúšikovia stále nevedia zabudnúť prezidentovi jeho odchod

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Legenda španielskeho futbalu a Realu Madrid, Iker Casillas, definitívne končí svoju bohatú brankársku kariéru.

Iker Casillas sa po zdravotných problémoch rozhodol ukončiť svoju kariéru. Po prekonanom infarkte už nemalo zmysel ďalej pokračovať v kariére. Casillas bol odchovancom Realu Madrid a ten ho označil za svojho najlepšieho brankára histórie. V klube strávil 25 rokov, odohral vyše 700 zápasov a získal 19 trofejí, vrátane troch titulov v Lige majstrov.


V roku 2014 ešte chytal vo finále Ligy majstrov v Lisabone, kde naposledy získal najprestížnejšiu klubovú trofej. O rok neskôr si to namieril na sever od Lisabonu, do Porta, kde aj zakončil svoju kariéru. Prezident Realu Madrid, Florentino Pérez, nedávno priznal, žeby sa mu páčilo, keby Casillas ukončil svoju kariéru práve v Madride. To sa ale nestalo a fanúšikovia mu to nevedia zabudnúť.


Práve v roku 2015 Casillas odišiel z Realu Madrid, dalo by sa povedať, že zadnými dverami. Na tlačovej konferencii sa lúčil osamote a v slzách. Žiadna veľkolepá rozlúčka. Nutno dodať, že z Realu Madrid sa veľkolepým spôsobom nepodarilo odísť ani iným legendám ako Raúlovi či Cristianovi Ronaldovi. Podobne ako Raúl, i Casillas sa ale do klubu vracia. Bude v Madride pôsobiť ako osobný poradca prezidenta Péreza.