Kto je favoritom Euro 2021?

v kategórii: Futbal autor: Miloš Hiblár 0

Až realita na ihrisku nám dá jasnú odpoveď na otázku kto vyhrá Euro 2021. Hráči a hlavne fanúšikovia mali rok pauzu kvôli pandémii, kedy sa Euro 2020 muselo presunúť na tento rok.

Tento článok sa venuje hlavným favoritom na základe prieskumu stávkových kancelárii, o tom ktorí tím nás môže zaskočiť, ale takisto aj o tom aké sú Slovenské šance na tomto významnom turnaji.Euro favoriti sú podľa expertov celkom jasný atak stávkové kancelárie už majú vypísané najnižšie kurzy na výsledný triumf pre osem futbalových európskych krajín. Na tomto krátkom súpise nájdeme svetovú špičku ako Anglicko, Francúzsko, Nemecko, Španielsko a Taliansko.Ambície na celkový triumf má samozrejme aj Portugalsko ako obhajca titulu z roku 2016, Belgicko a Holandsko.

Harmonogram zápasov

Dvanásť štátov bude hostiť v termíne od 11. júna do 11 júla Euro zápasy. Aj keď sa hrá v roku 2021, v záznamoch bude ďalej evidované ako UEFA Euro 2020. Takisto aj logo a všetky prezentačné materiály ostávajú s týmto označením. Majstrovstvá Európy týmto ročníkom dosiahli výročie 60 rokov.

Najviac zápasov sa bude konať v anglickom Londýne, kde sa odohrajú zápasy základnej skupiny, osemfinále, obe semifinále a aj finále.Zápasy základných skupín a štvrťfinále bude hostiť Baku (Azerbajdžan), Mníchov (Nemecko), Rím (Taliansko) a Petrohrad (Rusko). Zápasy základných skupín a osemfinále sa budú hrať v Kodani (Dánsko), Budapešti (Maďarsko), Amsterdame (Holandsko), Dubline (Írsko), Bukurešti (Rumunsko), Glasgowe (Škótsko) a Bilbau (Španielsko). Pre detailnejšie informácie o všetkých zápasoch a tipérskych futbalových komunitách, navštívte stavkova-kancelaria.com, ktorá vám pomôže vybrať si to najlepšie pre vás.

Anglicko - najväčší favorit na zisk prvenstva

Veľmi častá odpoveď športových znalcov na otázku, kto je hlavným favoritom na výhru, keď sa diskutuje o tom kto vyhrá Euro. V prospech anglického tímu vypovedá okrem iného aj fakt, že semifinále ako aj finále Euro 2021 sa budú konať práve v Londýne vo Wembley. Čo je samozrejme veľká výhoda, avšak iba ak sa dokážu vysporiadať s enormným tlakom.

Na domácej pôde sú Angličania takmer neporaziteľný. Iba v jedinom zápase v kvalifikácii na Euro Angličania zaváhali pri prehre v Česku 1:2. Zostávajúcich sedem zápasov zvládli vo veľkom štýle o čom hovorí aj skvelé celkové skóre 37:6. Jadro hráčov je pripravené priniesť Anglicku prvú trofej európskeho šampionátu.

Belgicko TOP favorit

Už na Majstrovstvách sveta 2018 v Rusku boli Belgičania pasovaní za jedného z favoritov. Až v semifinále na turnaji ich dokázalo zastaviť Francúzsko, ktoré následne kraľovalo aj vo finále. Výhra nad Anglickom zlepšila atmosféru v belgickom tíme v súboji o bronzovú pozíciu.Belgický národný tím zvládol kvalifikáciu na Euro bez zaváhania, keď triumfovali desiatich zápasoch z desať s nádherným skóre 40:3. Belgicko tak demonštrovalo, že bronzová medaila z MS nie je maximum, ktorý môže dosiahnuť. Výsledok z MS 2018 hráčov namotivoval a ukazujú kto vyhrá Euro 2021. Hviezdy svetovej úrovne v belgickom formáte ako Eden Hazard, Lukaku, De Bruyne, Mertens či Courtois výrazne dozreli a pôsobia výkonne a ich útok je skrátka veľkolepí.

Euro favorit Nemecko

Nemecký futbalisti sú povestný svojim poctivým prístupom a dodržiavaním taktických pokynov, čo vyvažuje menšie skúsenosti súčasnej zostavy.Nemecko momentálne prešlo generačnou výmenou a mužstvo je nabité talentovanými hráčmi, ktorí sú hladní po úspechu. Nemecko si pozíciu favorita buduje dlhé roky a keby sme tipovali, kto vyhrá Euro na základe historických úspechov, tak je Nemecko jasnou voľbou. V historickom poradí podľa medailí sú Nemci na ME na prvom mieste a na MS na druhom mieste (z európskych mužstiev sú na MS prvý). Z posledných sedem záverečných turnajov sa šesť krát prebojovali minimálne do semifinále.

Francúzsko majster sveta

Veľmi vážnym ašpirantom na víťazstvo patrí úradujúci majster sveta Francúzsko. Ako hovorí známy výrok francúzskeho spisovateľa Nicolasa Chamforta „Úspech plodí úspech". Kto vyhrá Euro, chce vyhrať aj Majstrovstvá sveta. Hráči z krajiny galského kohúta chcú zopakovať historické triumfy a po výhre na MS 2018 v Rusku, kráčajú za titulom na tohtoročnom Eure. Najväčšia motivácia pre francúzsky tím je skutočnosť, že na poslednom Eure 2016, kde boli hostiteľskou krajinou, nezvládli finále ligy proti Portugalsku.

Slovenský futbalový tím

Slovenská reprezentácia odohrá vo svojej histórii druhý európsky šampionát a zároveň aj druhý v rade. Na Eure 2016 vo Francúzsku sa podarilo Slovákom postúpiť zo základnej skupiny. Toto predsavzatie bude hlavné aj pre tohtoročné Euro 2021. Pre náš tím nájdete v stávkových kanceláriách veľmi vysoký kurz na výhru. Všetky kurzy sú vypísané na základe aktuálnej formy hráčov, súpisiek tímov a takisto aj podľa trénerov. Dôležitým faktorom sú určite aj výsledky z kvalifikácie.

Prekvapenia Euro 2021 prekvapiť

Z historického hľadiska, môže naozaj hociktorý tím na tomto šampionáte prekvapiť. O dve najneobyčajnejšie prekvapenia na Eure sa postaralo Dánsko a Grécko. Dánsko vyhralo Euro v roku 1992, kedy sa na záverečný turnaj dostalo až ako náhradník za diskvalifikovanú Juhosláviu. Grécko uspelo v roku 2004 so svojráznou taktikou poctivej defenzívy.

Ak sa pozrieme na mužstvá okrem hlavných favoritov na ME 2021, tak do úvahy kto vyhrá Euro prichádzajú najmä Ukrajina a Chorvátsko. Ukrajina ovládla svoju skupinu kvalifikácie a za sebou nechala aj obhajcu titulu z Portugalska. Ukrajinci to zvládli z ôsmich zápasov bez jedinej prehry a len s dvoma remízami. Chorvátsko získalo striebro na MS 2018 v Rusku a vysokú výkonnosť preukázalo aj v kvalifikácii. Chorváti si na majstrovstvách sveta dokázali, že si vedia poradiť s každým súperom a takáto skúsenosť im môže pomôcť aj na Eure 2021. Svoje kvalifikačné skupiny o postup na Euro 2021 vyhrali aj reprezentácie Švajčiarska a Poľska a tak môžu tiež patriť medzi prekvapia turnaja.

Zlatá kopačka pre najlepšieho strelca Euro 2021

Jednoznačne najväčšou "zbraňou” Anglického výberu bude Harry Kane. Posledných majstrovstvá sveta sa stal Kane najlepším strelcom turnaja so 6 gólmi v 6 zápasoch. Takisto patrí rok čo rok k najlepším strelcom  . Belgický útočník RomeuLukaku má mimoriadne vydarenú sezónu po minuloročnom príchode do Interu Miláno. Na konte má už 26 strelených gólov a očakávame, že bude v tomto trende pokračovať. Z veľkej časti, sa stále iba 21 ročný francúzsky futbalista menom KylianMbappe, pričinil o titul majstra sveta spred 3 rokov. Celkovo vo svojom mladom veku stihol odohrať už 39 zápasov za Francúzsko s bilanciou 16 gólov. Za PSG skóroval úctyhodných 120 gólov, a to v tíme pôsobí len 4. sezónu. Je právom považovaný za jeden z najväčších talentov svojej generácie.