Kroos s významným míľnikom v Reale Madrid. Aký zápas bol preňho najviac špeciálny?

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Nemecký reprezentant Toni Kroos sa v Reale Madrid zapísal do histórie.

Toni Kroos proti Realu Sociedad odohral svoj zápas číslo 309 v drese Realu Madrid. Stal sa tak Nemcom s najväčším počtom odohraných zápasov v Reale Madrid. Prekonal tak Uliho Stielikeho, ale aj iné významné nemecké osobnosti klubu ako Schustera či Netzera.


"Je to pre mňa obrovská česť prekonať takú legendu ako Stielike. Je to veľmi špeciálna štatistika a som rád, že som ju prekonal. Dúfam, že budem môcť v tomto klube ukončiť kariéru, urobím preto všetko," hovoril v rozhovore pre televíziu Realu Madrid nemecký reprezentant Kroos.

Kroos chce v Madride ukončiť kariéru

Najviac si spomína Kroos na svoj debut v Reale Madrid v zápase o Európsky superpohár proti FC Sevilla z augusta 2014. "Bol to naozaj špeciálny moment. Prišiel som do klubu ako čerstvý majster sveta v roku 2014 a rovno v prvom zápase som získal prvý titul. To nie je obvyklé a som na to hrdý, pretože dobrý začiatok je dôležitý. V tom zápase mi všetci prihrávali a mali vo mňa dôveru. Prezident mi po zápase pozeral, že som hral akoby toto nebol môj prvý zápas v klube a ja som súhlasil. Necítil som sa ako pri debute," uviedol Kroos.

S Realom Madrid získal tri tituly v Lige majstrov. "Po konci kariéry sa na to pozriem a uvedomím si, že sme tu dokázali históriu. Ale teraz ešte chcem viac, aj v tejto sezóne to môžeme vyhrať," hovoril Kroos. Ktorý z troch titulov bol preňho tým najlepším? "Najviac som si užil finálový triumf v Kyjeve, pretože tam so mnou oslavovala celá rodina. Na predošlých finále nebola moja dcérka, pretože ešte bola veľmi malá."