Kritické hlasy na adresu Zinedina Zidana sa v Reale Madrid zvyšujú

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Zinedine Zidane musí postupne znášať kritiku za slabý úvod do sezóny Realu Madrid.

Keď sa 11. marca 2019 Zinedine Zidane vracal na lavičku Realu Madrid, nikto by si nepredstavoval, že polroka nato bude jedným z hlavných vinníkov neúspechov Los Blancos. Aspoň takto sa vyjadrilo 57% fanúšikov v ankete denníka AS po debakli Realu Madrid na pôde PSG. Ako ale uvádza denník Marca, už ani vedenie klubu nevidí pozíciu Zidana tak jasne, ako predtým.


Problémom nie je len slabý úvod do sezóny či nevýrazná predsezónna príprava, je to najmä herný prejav tímu. Následne sa objavili ďalšie nezrovnalosti. Je rozpor medzi tým, čo si žiadal Zidane a čo mu nakoniec v prestupoch klub doručil. Sľubovaná revolúcia z marca sa nekonala a všetky tváre onej starej, no kedysi megaúspešnej, gardy ostali. Aj to je jeden z problémov, ktorý Zidanovi fanúšikovia vyčítajú.


A taktiež je tu problém, ktorý vyvolal nezhody medzi vedením klubu a Zidanom. Zatiaľ čo Real Madrid bol pripravený pritlačiť a získať hráčov ako Donny Van de Beek či Christian Eriksen, Zidane povedal jasné nie a žiadal si takmer nemožné - Paula Pogbu. Taktiež on rozhodol poslať Daniho Ceballosa na hosťovanie. Teraz by sa Realu Madrid kvalitný záložník navyše hodil. Zidanov vyhadzov sa neočakáva tak skoro, ale situácia sa v Reale Madrid môže zvrtnúť každou hodinou.