Koronavírus už je v Olympijskej dedine medzi športovcami, celý futbalový tím je v karanténe

v kategórii: Futbal 0

"Riziko udržujeme na minime. Je však pochopiteľné, že niekoľko prípadov sa ešte nájde," uviedol riaditeľ MOV pre olympijské hry Christophe Dubi.

19.7.2021 (Webnoviny.sk) - Prvýkrát sa objavila nákaza koronavírusom u športovcov, ktorí už boli nasťahovaní v Olympijskej dedine v Tokiu. Japonskí organizátori potvrdili pozitívne prípady dvoch futbalistov z tímu Juhoafrickej republiky.

Celé mužstvo JAR v karanténe

Ide o Thabisa Monyaneho a Kamoheloa Mahlatsiho. Z rovnakého tímu pochádza aj nakazený videoanalytik. Celé mužstvo JAR sa ocitlo v povinnej karanténe. Prvý zápas na OH 2020 by mali Juhoafričania odohrať už vo štvrtok 22. júla proti Japoncom. Informuje o tom portál ORF.

"Riziko udržujeme na minime. Je však pochopiteľné, že niekoľko prípadov sa ešte nájde," uviedol riaditeľ Medzinárodného olympijského výboru pre olympijské hry Christophe Dubi. Rovnako potvrdil prípad nákazy u juhokórejského člena MOV Seung-min Rjua. Olympijský šampión v stolnom tenise z roku 2004 mal pozitívny test krátko po príchode do Tokia.

Situáciu majú pod kontrolou

"Vstupná kontrola po prílete do Tokia zachytila pozitivitu aj u ďalšieho športovca," doplnil Dubi.

Celkovo organizátori zaregistrovali v nedeľu v súvislosti s olympijskými hrami až desať nových infekcií. Päť dní pred slávnostným začiatkom hier celkový počet prípadov koronavírusu narástol na 55. "Veríme, že stále máme situáciu pod kontrolou," uviedol Hidemasa Nakamura, jeden z vedúcich predstaviteľov organizačného výboru OH 2020.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.