Kontroverzný mladík odmietol Real Madrid. Mal pre to zaujímavý dôvod

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Veľká nádej anglického futbalu mala prestup do Realu Madrid na dosah. Nakoniec sa ale rozhodol pre Liverpool.

Má iba 17 rokov, no i tak patrí medzi najväčšie anglické talenty súčasnosti. Záujem oňho pred rokom mal aj Real Madrid, ktorý striehne na kvalitných útočníkov. Iba v 16 rokoch sa v drese Fulhamu stal najmladším debutantom v histórii Premier League. Minulé leto mal oňho eminentný záujem Liverpool, ktorý si napokon aj zvolil.


Takto pred rokom ale Harvey Eliott zavítal aj na madridský štadión Santiago Bernabéu. Klub mu ponúkol prehliadku štadióna aj šatní, až sa zastavili pri kabínke Sergia Ramosa. Klub mu ponúkol aj osobné stretnutie s kapitánom Realu Madrid. Eliott vtedy odmietol. "Nepáčil sa mi potom, čo urobil Salahovi," spomína anglický mladík. Aj preto nakoniec do Realu Madrid neprestúpil.


Ako sám priznal, počas kyjevského finále z roku 2018, keď sa incident medzi Ramosom a Salahom udial, bol sám na štadióne ako fanúšik The Reds. Zdieľať jednu kabínu s Ramosom preňho nepripadalo do úvahy. Po finále Ligy majstrov z roku 2019, keď Liverpool porazil Tottenham, Eliott slovne inzultoval Harryho Kanea na sociálnej sieti. Dostal za to stopku na 14 zápasov. Vo svojich 17 rokoch už toho má za sebou celkom dosť.