Katastrofálne pády Barcelony ukazujú, že tituly Realu Madrid sú prakticky neprekonateľné

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Barcelona sa včera šokujúco rozlúčila s Ligou majstrov a to i napriek tomu, že v prvom zápase semifinále triumfovala 3-0.

I tak to ale nestačilo a v odvete Liverpool dokázal doma bez dvoch ofenzívnych opôr Barcelonu zdolať 4-0 a totálne ju zahanbiť. Radosť z toho pochopiteľne mal aj Real Madrid. Ten síce vo svojej sezóne nedopadol vôbec slávne, lenže nikto to ani nezakrýva. Za posledných päť sezón dokázal Biely balet vyhrať Ligu majstrov až štyrikrát. Posledné pády Barcelony naznačujú, že vyhrať Ligu majstrov nie je až také jednoduché.

Ďalšie zlyhanie Barcelony dodáva vážnosť titulom Realu Madrid

Ukradli to, mali šťastie, zahrievali loptičky... Takto sa údajne Real Madrid dostal k svojim titulom v Lige majstrov v posledných rokoch. Zato Barcelona minulý rok padla 0-3 v odvete v Ríme, keď prvý zápas vyhrala 4-1. O Liverpoole už reč bola. Mimochodom Real Madrid minulý rok tento Liverpool vo finále zdolal. V roku 2017 najprv Barcelona padla 0-4 na pôde PSG a neskôr 0-3 na pôde Juventusu. 

V rokoch 2014 a 2016 Barcelona stroskotala na Atléticu Madrid, ktoré neskôr zdolal Real Madrid vo finále. V roku 2013 padla v súhrne 0-7 s Bayernom Mníchov, ktorému o rok nato Real Madrid nadelil súhrnný výprask 5-0 v rovnakej fáze. A tak v tejto najmodernejšej ére futbalu dokázal Real Madrid za posledné roky vyhrať Ligu majstrov v štyroch prípadoch, Barcelona len v jedinom.


Že niekto vyhrá Ligu majstrov trikrát po sebe, to už zrejme ostane neprekonateľné. Je nesmierne ťažké nájsť motiváciu a chuť niečo zopakovať znovu o rok. Barcelona po doslova trápnych vyradeniach z Ligy majstrov dokáže prehajdákať náskok 3-0 z prvého zápasu. Namotivovať sa a vyhrať jeden titul v Lige majstrov je nesmierne ťažké a je to vrchol klubového futbalu. Real Madrid to dokázal trikrát v rade a celkovo 13x.