Karim Benzema odmietol dve ponuky z Anglicka

v kategórii: Futbal autor: Marcel Vargončík 0

Francúz v Reale Madrid pôsobí od leta 2009 a pravdepodobne sa schyľuje k jeho odchodu, pretože výkonnostne zažíva veľký úpadok. Špekuluje sa, že Madrid tento rok opustí.

Médiá i fanúšikova na adresu Benzemu verbálne útočia. Kritizujú ho za jeho bezduché výkony a streleckú mizériu. Celkovo v sezóne odohral 19 stretnutí, zaznamenal v nich dovedna päť gólov. Čo je pre útočníka jeho rangu chabá bilancia.

„Záujem o Francúza prejavili dva kluby z Britských ostrovov. K dohode nedošlo, pretože Benzema ponuky z Arsenalu a Chelsea odmietol," píše sa na webe donbalon.com.

Odchovanec Lyonu sa v El Clásicu zranil a mužstvu nepomohol v troch posledných zápasoch. Predpokladá sa, že do zápasového kolotoča zasiahne začiatkom februára. Dovtedy mu zrejme v útoku pribudne konkurencia. Špekuluje sa, že Real Madrid získa niekoho z tria útočníkov: Harry Kane, Mauro Icardi alebo Edinson Cavani.

V správe periodika Don Balon sa ďalej píše, že Benzema nechce ani počuť o odchode z Realu Madrid. V Španielsku je veľmi šťastný. Keď sa dozvedel, že ho chce získať Arsenal alebo Chelsea, bez váhania ich ponuky odmietol.

Jeho pozícia v klube sa môže naštrbiť, ak by „biely balet" nebol schopný v osemfinále Ligy majstrov vyradiť PSG a vypadol by z milionárskej súťaže.