Kapitán Stuttgartu Wataru Endo napriek platnej zmluve prestúpil do FC Liverpool

v kategórii: Futbal 0

Tridsaťročný defenzívny stredopoliar sa stal novým hráčom anglického klubu FC Liverpool.

21.8.2023 (SITA.sk) - Japonský futbalista Wataru Endo napriek platnej zmluve odišiel z nemeckého klubu VfB Stuttgart, v ktorom bol kapitánom A-mužstva v I. bundeslige. Tridsaťročný defenzívny stredopoliar sa stal novým hráčom anglického klubu FC Liverpool, ktorý za jeho služby zaplatil Nemcom 19 miliónov eur.

Ponuka na prestup

Podľa trénera Stuttgartu Sebastiana Hoenessa dostal nemecký klub dobrú ponuku od LFC na prestup japonského reprezentanta, ktorý vraj sníval o pôsobení na Anfielde a klub mu v tom nechce brániť.

Endo má platnú zmluvu s VfB do konca aktuálnej sezóny, no v ostatnom období zaň nehrával. V tomto týždni už absolvoval v Anglicku lekársku prehliadku a spečatil dohodu s FC Liverpool.

"Vždy bol na mojom zozname, ale zvyčajne nepodpisujeme zmluvy s hráčmi v jeho veku. On je však očividne v najlepšej forme a užijeme si s ním veľa zábavy. Naozaj som si istý, že nám okamžite pomôže, čo je úžasné, lebo sezóna sa už začala," skonštatoval o príchode Enda tréner „The Reds" Jürgen Klopp.

V 33 ligových stretnutiach strelil päť gólov

Wataru Endo dokáže hrať aj v strede zálohy alebo zaskočiť v obrane. V Stuttgarte hrával od roku 2020 a v sezóne 2022/2023 pomohol tímu tesne sa vyhnúť zostupu z najvyššej súťaže, v 33 ligových stretnutiach strelil päť gólov. Na vlaňajších majstrovstvách sveta v Katare odohral za Japonsko všetky štyri duely.

FC Liverpool sa nedávno snažil získať Belgičana Roméa Laviu i Ekvádorčana Moisésa Caiceda, no obaja defenzívni stredopoliari uprednostnili konkurenčný klub FC Chelsea z Londýna.

Počas tohto leta odišli z Livepoolu stredopoliari Fabinho a Jordan Henderson do Saudskej Arábie, na ich miesta však prišli Alexis Mac Allister z Brightonu a Maďar Dominik Szoboszlai z nemeckého RB Lipsko.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.