K bitke nebolo ďaleko, spomína spoluhráč na konflikt Ronalda s Mourinhom

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Čo sa spočiatku zdalo ako ideálny vzťah trénera so zverencom, sa napokon skončilo vo vyhrotenom konflikte.

Keď José Mourinho prišiel do Realu Madrid, fanúšikovia si sľubovali, že dokáže naštartovať svojho krajana Cristiana Ronalda. Počas všetkých troch sezón Mourinha v Madride bol Ronaldo najlepším hráčom tímu. Zdalo sa, že portugalské spojenie funguje bezchybne. Všetko sa to ale pokazilo v poslednej sezóne Mourinha na lavičke Los Blancos.


Luka Modrić, ktorý si vtedy krútil svoju premiérovú sezónu v Madride, spomína na incident zo zápasu Copa del Rey z roku 2013. Vtedy to bolo štvrťfinále pohára, v ktorom Real Madrid viedol 2-0 proti Valencii. "Prekvapila ma reakcia Mourinha. Vyhrávali sme v tom pohárovom zápase 2-0. Ronaldo v jednom momente nedobehol protihráča pri postrannom vhadzovaní a Mourinho doslova zúril," spomína Modrić.


"Obaja sa ešte počas zápasu hádali. Po návrate do šatní konflikt pokračoval. Videl som Ronalda v slzách. Hovoril, že sa snaží zo seba vydať to najlepšie a on ho vždy len kritizuje. Potom prišiel Mourinho a začal ho kritizovať za nedostatok zodpovednosti. Obaja sa tak hádali, že iba zásah spoluhráčov odvrátil bitku," spomína chorvátsky futbalista. Niet divu, že Ronaldo a Mourinho sa nerozišli v najlepšom.