Lopetegui sa vracia do Španielska, bude čeliť aj Realu Madrid

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Vracia sa na miesto činu. Len pred rokom zasadol Julen Lopetegui na lavičku Realu Madrid. Teraz sa do Španielska vracia.

Teraz si Julen Lopetegui predstavoval, že si zaslúžene oddýchne po svojej prvej sezóne v Reale Madrid a pripraví sa na svoju druhú. Omyl, v Madride skončil ešte na konci minulého októbra po niekoľkých nevydarených mesiacoch. Teraz sa do Španielska vracia.

Lopetegui sa vracia do Španielska

Ako informujú španielske médiá, Lopetegui sa stane novým trénerom Sevilly. Tá v minulej sezóne, podobne ako Real Madrid, vystriedala hneď niekoľkých trénerov. Ostatne v posledných rokoch je to v Seville plejáda rôznych trénerských mien.


Lopetegui po veľmi úspešnom pôsobení pri španielskej reprezentácii predčasne skončil na Majstrovstvách sveta a odišiel do Realu Madrid, i keď kontroverzne. Po jednej z najhorších historických šnúr v počte minút bez streleného gólu v dejinách Realu Madrid dostal vyhadzov po prehre 1-5 v El Clásicu na Camp Nou. V nasledujúcej sezóne sa teda vráti, nielen na Camp Nou, ale aj na Santiago Bernabéu. Veď práve v Seville zažil svoju prvú ligovú prehru v podobe 0-3, kde sa to všetko preňho začalo rúcať.