Julen Lopetegui a Cristiano Ronaldo. Messi je najlepší hráč histórie, hovoril nový tréner Realu

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Julen Lopetegui si určite nebude chcieť pripúšťať žiadne problémy a okolnosti ohľadom Realu Madrid až do skončenia Majstrovstiev sveta, podobne je na tom aj Cristiano Ronaldo.

Lenže už ako trénera Realu Madrid, najväčším problémom pre Lopeteguiho bude práve Cristiano Ronaldo. Kto vie, či to nie je pre obe strany pred tak veľkým podujatím až príliš veľká distrakcia, ale to už bolo na ich zvážení. Aký postoj má nový tréner Realu Madrid smerom k Ronaldovi? Určite si nemyslí, že práve on je najlepším hráčom histórie, čo sa nejako v Madride neuznáva.


Ešte včera to jeho starosť nebola


Včera večer v rozhovore pre španielsku národnú televíziu TVE hovoril o zápase s Portugalskom, ktorý jeho mužstvo čaká už v piatok. "Cristiano je jeden z hráčov tejto éry, podobne aj celý tím Portugalska. Sú to majstri Európy. Navyše jeho budúcnosť nezávisí odo mňa a nie je mojou starosťou," hovoril španielsky tréner. No dnes už to jeho starosť aj celkom je.

Čo o ňom povedal?


"Cristiano je jedným z najlepších hráčov histórie. Neviem si vybaviť hráča s väčším merítkom úspechov ako on. Bol schopný spolunažívať s Messim a zobrať mu viacero individuálnych aj kolektívnych úspechov. Je to neskutočne kompetitívny, v práci a odhodlanosti sa neustále zlepšuje a prekonáva. Bol schopný byť vedúcou silou šatne počas viacerých rokov. Po mentálnej stránke je najsilnejší zo všetkých," hovoril na adresu Portugalčana Lopetegui len pár hodín po rezignácii Zidana z postu trénera v Reale Madrid. 

Za rok 2016 ale hlasoval za Messiho v ankete najlepšieho hráča za vtedajší rok. "Je to najlepší hráč, akého som kedy videl. Bude veľmi náročné, aby sme videli podobného hráča ako on. Páči sa mi ho vidieť hrať. Je najlepším hráčom histórie," hovoril ešte v ten istý deň. Ťažko z týchto slov robiť unáhlené závery, prvotný stret oboch príde už v piatok večer, ale priateľské to bude tak akurát po zápase, keď vôbec.