Jedného strata, druhého požehnanie. Ronaldo upozorňuje na veľkú chybu Realu Madrid

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Špekuloval, až prešpekuloval. Aj takto sa dá vyjadriť tento prestupový krok Realu Madrid.

Vo štvrtok večer Real Madrid prehral v semifinále Španielskeho superpohára proti Athleticu Bilbao. Na pravom kraji obrany zastupoval zraneného, opäť raz, obrancu Daniho Carvajala Lucas Vázquez. Vázquez zavinil penaltu, ktorá nakoniec posunula Bilbao do finále proti FC Barcelona. Real Madrid skrátka nemá na pravom kraji obrany náhradu za Carvajala, ktorý oslávil už 29 rokov.


V lete ale prepásol obrovskú šancu. Za 40 miliónov € poslal do Interu Miláno Achrafa Hakimiho, odchovanca Bieleho baletu. Nevedno, prečo si preňho nevedel nájsť miesto v tomto celkom zdecimovanom kádri, minimálne čo sa obrany týka. Achraf ale v Interi zažíva veľmi vydarenú premiérovú sezónu.

Real Madrid pochybil

"Je to neobyčajný hráč, u ktorého sa Real Madrid zmýlil, keď ho takto stratil. Je to jeden z najväčších úspechov Interu Miláno na prestupovom poli za posledných 10 rokov," hodnotil Ronaldo Nazario, bývalý hráč Realu Madrid.


Tieto slová zrejme nepotešili vedenie Los Blancos. Real Madrid si na Achrafa Hakimiho ponechal odkupné právo, za jeho návrat by ale musel zaplatiť 45 miliónov €. Tak či onak sa javí, že to bol skvelý biznis pre milánsky tím. Biely balet môže len banovať. Teraz by sa mu Hakimi v kádri hodil. A nielen teraz, ale aj posledné dve sezóny.