Je známy dátum a čas odvetného El Clásica, La Liga nechcela opakovať situáciu z jesene

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid a FC Barcelona pokračujú v tesnom súboji o titul v španielskej La Lige.

Prvé El Clásico z 18. decembra sa skončilo nerozhodnou remízou 0-0, i keď na barcelonskom Camp Nou dominoval Real Madrid. Na to sa ale história pýtať nebude. Odvetné El Clásico môže pokojne rozhodnúť o titule v La Lige. Prvým kritérium pri rovnosti bodov je vzájomná bilancia, v prípade výhry by si jeden či druhý tím zabezpečili aj lepšie postavenie pri rovnosti bodov.


Veď práve aktuálne majú oba kluby rovnaký počet bodov, no zatiaľ rozhoduje celkové skóre, ktoré má Barcelona o chlp lepšie. Odvetné El Clásico v La Lige na Santiago Bernabéu sa odohrá v nedeľu 1. marca o 21:00. Išlo o pragmatické rozhodnutie, pretože oba tímy hrajú v týždni predtým zápasy v Lige majstrov. Barcelona hrá v utorok 25.3. v Neapole, Real Madrid o deň neskôr v stredu doma proti Manchestru City.


El Clásico v sobotu 29. februára by tak opäť raz vyvolalo vášne, tentokrát opäť v Madride, pretože Los Blancos už pred posledným El Clásicom mali o deň oddychu menej než Blaugranas. Následne sa v stredu 4. marca odohrajú zápasy odvety semifinále Copa del Rey. Nie je vylúčené, že sa tam stretnú práve Real Madrid a Barcelona. Minulý rok sa práve takto stretli, keď najprv hrali odvetu v pohári a o pár dní nato odvetu v La Lige. Oba zápasy vtedy v Madride vyhrala Barcelona.