Je to tu zase. Iba týždeň pred El Clásicom opäť panujú nejasnosti

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Už o týždeň sa na barcelonskom Camp Nou konečne odohrá prvé tohtosezónne El Clásico. Jeho konanie ale ešte nie je isté.

Obavy opäť rozprúdilo hnutie o nezávislosť Katalánska, známe aj ako "Demokratické Tsunami". Práve táto organizácia zvolala pred El Clásicom pred štadiónom Camp Nou zhromaždenie o počte 20 000 ľudí. To sa malo konať aj 28. októbra, no vtedy bolo El Clásico preložené. Prakticky nikto nevie napevno povedať, čo sa stane, keď sa tam veľký protestujúci dav vyrojí.


Zápas sa začína o 20:00 a zhromaždenie sa má konať od 16:00. Vyhrážajú sa, že okolie štadióna bude paralyzované. Na štadión sa pritom musia dostaviť autobusy s oboma mužstvami. Polícia a aj ministerstvo vnútra v Španielsku jasne manifestujú, že bezpečnosť bude zabezpečená. No i napriek tomu dnes prebehlo zasadnutie na zvýšenie bezpečnostných krokov v deň zápasu.


"Čím ďalej sa to tiahne, tým je to len horšie," povzdychol si Ernesto Valverde, tréner Barcelony. Aj samotnému FC Barcelona dochádza trpezlivosť. Existuje ale nejaká šanca, že sa El Clásico znovu bude musieť preložiť, alebo nebodaj sa narýchlo rozhodne hrať bez divákov? Zdá sa, že tieto možnosti stále ešte nie sú na 100% zavrhnuté.