Hrdinovia Realu Madrid. Kto ho doviedol do semifinále Ligy majstrov?

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid si po náročnej sezóne užíva takmer až nečakanú pozornosť a slávu.

Na jeseň to vyzeralo, že Real Madrid ani nepostúpi do playoff Ligy majstrov. Vo februári strácal na čelo La Ligy až 13 bodov a vypadol v pohári s treťoligistom. I keď sa to zdá neuveriteľné, Real Madrid teraz útočí na Double. V Lige majstrov sa po troch rokoch vrátil do semifinále.


Pritom posledné dve sezóny pohorel už v osemfinále. Tento rok je to ale úplne iný príbeh. Pritom v lete Real Madrid neutratil na posilách ani jediné euro a v januári poslal na hosťovania Luku Jovića a Martina Odegaarda. V sezóne utrpel až 52 zranení. Postupne sa mu rozložila najmä obrana. To ale pre trénera Zinedina Zidana nie je problém. Na štvrťfinále Ligy majstrov a ligové El Clásico nasadil stopérsku dvojicu Nacho Fernandéz a Éder Militao.

Nečakaní hrdinovia Realu Madrid žiaria

Obaja dali absolútne zabudnúť na chýbajúcich Varana s Ramosom. Na pravom kraji obrany sa skončil experiment s Lucasom Vázquezom, keďže pre neho sa sezóna skončila predčasne kvôli zraneniu. Na pravo tak na Anfield Road nastúpil Federico Valverde, na záver, rovnako aj proti Barcelone, naskočil Álvaro Odriozola, ktorému Zidane nedával takmer žiadne šance.

Nečakaní hrdinovia Realu Madrid pomáhajú živiť nádej na veľkú trofej v tejto sezóne. Zdá sa, že naozaj platí, že kluby ako Real Madrid kupujú len kvalitných hráčov. Ani Militao či Odriozola sa v Madride neocitli len pre náhodnú chybu. Sami dokazujú, že na to majú.