Hráčom Realu Madrid sa ťažko hľadali slová. Veľká rana len týždeň pred El Clásicom

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid si proti nováčikovi z Cádizu musel kalich horkosti vypiť až do dna. Hráčom sa po zápase len ťažko hľadali slová.

Mala to byť povinná jazda, na miesto toho Real Madrid doplatil na svoj nesmierne vlažný výkon a prehral s nováčikom. Má za sebou najhorší prvý polčas za dlhé obdobie. Hráčom sa po zápase len veľmi ťažko hľadali slová. "To, čo sme predviedli v prvom polčase, si nemôžeme dovoliť predviesť," hovoril po prehre Casemiro, ktorý narážal na nasadenie svojich spoluhráčov, pritom on v prvom polčase nehral.


"Trénovali sme spolu iba jeden deň, ale to nemôže byť výhovorka," hovoril zase Thibaut Courtois, brankár Los Blancos. Bez neho by v prvom polčase Real Madrid schytal poriadny výprask, jedinému gólu už zabrániť nedokázal, i keď si na loptu siahol. Veľmi prekvapivo horí v úvode sezóny Real Madrid najmä v defenzíve, tri inkasované góly za päť duelov sú iba vizitkou skvelého Courtoisa.


Real Madrid si tak vyrobil iba týždeň pred El Clásicom relatívne veľký problém. Navyše tým nedokázal zužitkovať stratu Barcelony, ktorá podobne prehrala na pôde Getafe. Realu Madrid sa pred zápasom zranil Martin Odegaard, zranení sú aj Daniel Carvajal, Eden Hazard či Alvaro Odriozola. V zápase sa navyše zranil kapitán Sergio Ramos. Jeho absencia by pre Real Madrid mohla byť fatálna. V Madride majú rozhodne nad čím premýšľať.