Hráči Realu Madrid by z odchodu Zidana mali strach. Prečo ale?

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Paradoxná situácia, ktorá môže nastať v Reale Madrid. Zinedine Zidane už mnoho neúspešných výsledok zrejme neustojí.

Nasledoval by po prehre v Istanbule vyhadzov Zinedina Zidana? Je to veľmi možné. Hráči Realu Madrid o tom ale nechcú ani len počuť. Včera sa na predzápasovej tlačovej konferencii trénera Zidana zastával Sergio Ramos, kapitán mužstva. Hráči majú Zidana radi a jeho odchod by nezniesli. Najmä v prípade nasledovného príchodu Josého Mourinha. Aspoň takto to načrtli španielske médiá.


Napríklad taký vzťah Mourinha s Ramosom nebol najlepší, najmä ku koncu Portugalčana na Santiago Bernabéu. Na jednej strane sa hráči síce boja príchodu nového trénera, na strane druhej ale nerobia dostatok na jeho udržanie. Alebo je na čase priznať si, že možno chyba nie je v nich samých, ale najmä v trénerovi a preto by im zmena vlastne prospela?


To je paradoxná situácia Realu Madrid. Fanúšikovia v tom majú viacmenej jasno - myslia si, že hráči sú dostatočne pohodlní a Zidane ich nedokáže dostať z ich komfortnej zóny. Zidane je ešte ale stále trénerom Realu Madrid. Sami hráči, a aj Zidane, majú spoločne v rukách, aby si "zachovali" spoločnú budúcnosť. Kritika v prípade prehry v Istanbule by bola nesmierna. Španielske médiá dokonca informovali, že po prehre na Mallorce Zidane neprehovoril k hráčom. Po zápase jednoducho odleteli domov.