Hlavný vinník Zidane? Blamáž odhalila skutočné problémy v Reale Madrid

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Fanúšikovia a médiá po pohárovej blamáži označili za hlavného vinníka neúspechu Realu Madrid trénera Zinedina Zidana.

Zinedine Zidane napokon nemusí ostať ako najväčší vinník blamáži v Copa del Rey. Real Madrid má oveľa väčšie problémy ako výlučne neschopného trénera. Zidane nijakým spôsobom nedokázal mužstvo na zápas proti treťoligistovi dostatočne namotivovať, problémy klubu sú ale ďalekosiahle.


Mnohí Zidanovi vyčítajú, že sa až príliš spolieha na tých istých hráčov, v zostave točí tie isté mená a nedáva šancu hráčom z lavičky. Včerajšia "lavičková" zostava veru Zidanovi dala za pravdu. Snáď ani jeden hráč na hracej ploche nemal na súperenie s treťoligistom, nieto na Real Madrid ako taký. V obrane nastúpil mladík Chust, ktorý hral zodpovedne. Na krajoch obrany ale pôsobili nevýrazne Marcelo a Alváro Odiozola.

Real Madrid hľadá dôvody

V strede poľa bol opäť raz nevýrazný Isco, najväčší impakt na hru nemal ani Federico Valverde. V útoku potom nevýrazný Lucas Vázquez, Mariano Díaz či Vinícius Junior. Možno s výnimkou Casemira a mladíka Chusta sa nikto nezachránil. V predĺžení nedokázal mužstvo spasiť ani Eden Hazard či Karim Benzema.


Ako trefne poznamenal jeden španielsky novinár, skutočne je to všetko vina Zidana? Tím s rozpočtom pod 1 milión € by tento káder mal poraziť aj s tým, že si Zidane užíva dovolenku v Karibiku. Zidane v zápase zlyhal, ale veľa možností nemal. Taktiež mohol od začiatku nasadiť Benzemu, Ramosa, Varana, Courtoisa, Kroosa, Mendyho či Modrića. Snáď aspoň proti tímu z tretej ligy by stačili Marcelo, Odriozola, Isco či Vinícius. No, žiaľ pre Real Madrid, nestačili.