Hlavní vinníci vypadnutia Realu Madrid: Zidane si vypočul obrovskú kritiku

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid končí v Lige majstrov v osemfinále už druhým rokom po sebe.

Real Madrid nedokázal v odvete proti Manchestru City previesť zázračný obrat prehry 1-2 z prvého zápasu z Madridu. Dalo by sa povedať, že sám sebe narobil viac škody ako úžitku. I keď by vo finále jeden strelený gól na postup nestačil, dvoma inkasovanými gólmi po hrubých chybách od obrancu Varana sa morálne pripravil o šancu zabojovať o postup.

Nebolo to len o dvoch smolných momentoch. Real Madrid miestami nevedel, čo robiť s loptou, pomaly celý zápas. Obrovské hrúbky nerobil len Varane, ale aj Courtois či Casemiro. Pre ružový Real Madrid to bol čierny piatok v Manchestri. Po zápase si obrovskú kritiku vypočul Zinedine Zidane. Tréner Los Blancos využil do záverečnej desaťminútovky iba jedno jediné striedanie z piatich možných.

Za stavu 1-1 ešte mohol rátať s predĺžením. Lenže po góle Gabriela Jesusa na 2-1 čakal zhruba 20 minút na striedania. Napokon ani nevyužil všetky dostupné zmeny. V tej chvíli bolo jasné, že sa predĺženie konať nebude a za stavu 2-1 pre City Real Madrid potreboval do útoku každú ruku a nohu z lavičky. Napokon až v 84. minúte naskočili Luka Jović, Federico Valverde a Lucas Vázquez.

Vinícius Junior sa ani len nerozcvičoval, pritom v prvom zápase poriadne prevetral obranu City. Ako prvého Zidane stiahol Rodryga, ktorý vypracoval jediný gól Los Blancos, no nedostával dostatok lôpt. Realu Madrid by stiahnutie Casemira a Hazarda výmenou za Asensia a Viníciusa už po hodine hry priniesli určite väčšie oživenie. Nestalo sa. Zidane svojim výkonom na lavičke sklamal. A znamenalo to jeho prvé vyradenie z Ligy majstrov.