Historická prehra. Real Madrid sa musí pozrieť pravde do očí: Títo hráči nefungujú

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid má za sebou v Lige majstrov historickú prehru. Ako uvádzajú španielske médiá, ani Liga majstrov nepomohla ako defibrilátor na oživenie tímu.

Cádiz si cez víkend odniesol z Madridu prvú historickú výhru, potom v Madride v Lige majstrov uspel aj Šachtar Doneck. Len po šiestom zápase sezóny narazil Biely balet na pomyselné dno. Po prestávke prehrával 0-3, čo sa mu ako domácemu tímu v Lige majstrov nikdy nestalo. V zápase pokojne mohol dostať aj oveľa viac gólov.

Mužom zápasu pre svoj tím bol opäť Thibaut Courtois. Obrana Realu Madrid jednoducho nebola. Courtois sa mnohokrát musel predviesť alebo dúfať v nemohúcnosť hráčov Šachtaru. V druhom polčase sa zjavil Raphael Varane, ktorý mal za sebou horibilný prvý polčas, kde si dal aj vlastný gól. Real Madrid sa ale musí pozrieť pravde do očí, pretože množstvo hráčov nedosahuje výkonnosť, akú by tréner Zidane potreboval.

Karim Benzema začal sezónu v katastrofickej forme, jeho prínos pre tím je nulový, bolo tomu tak aj včera. Keď v obrane hrá Marcelo, to je pre súpera deň otvorených dverí. Obrana bez Sergia Ramosa a najmä v Lige majstrov, to je pre Real Madrid jasná prehra. Toni Kroos a Casemiro taktiež nepredvádzajú to, na čo sú fanúšikovia Los Blancos, včera tomu nebolo inak. Luka Jović pri ďalšej šanci v základnej zostave dych nevyrazil.

Až 100-miliónová posila spred roka v podobe Edena Hazarda nebude hrať minimálne do novembra. Marco Asensio po impozantnom návrate v júni tohto roka márne hľadá aspoň nejaký náznak formy. V strede poľa najviac žiari 35-ročný Luka Modrić a v obrane zase 34-ročný Sergio Ramos. Ostatní hráči Realu Madrid by sa nad sebou mali zamyslieť, inak sa musí zamyslieť vedenie Los Blancos.