Hanckovým želaním bolo ostať v Sparte: Nerodilo sa to ľahko...

v kategórii: Futbal autor: Marcel Vargončík 0

Slovenský reprezentant definitívne spečatil svoju budúcnosť v Sparte Praha.

Budúcnosť Dávida Hancka bola veľmi neistá. V médiách sa objavilo viacero špekulácii. Koniec v Sparte Praha, návrat do AFC Fiorentina, ba dokonca ďalšie hosťovanie v inom klube.

Nakoniec sa Sparta dohodla s talianskym klub na predĺžení hosťovania s možnosťou opcie. Ak bude naďalej pokračovať vo výborných výkonoch, „Sparťania" ho môžu získať natrvalo.

Od začiatku bola jeho priorita ostať v metropole Česka. Sám si uvedomoval, že AFC Fiorentina do neho investovala nemalé finančné prostriedky a rokovania medzi klubmi nebudú jednoduché.

„Rokovania boli ťažké a som rád, že to dospelo k záveru, že ostávam v Sparte. Bol to jedno z mojich najväčších prianí. Som veľmi šťastný, že môžem pokračovať v tomto klube, čaká nás veľké množstvo výziev. Druhá vec, ktorá ma teší je, že Sparte môžem byť k dispozícii hneď od úvodu, že nebudem naskakovať do rozbehnutého vlaku. S chalanmi cestujem dnes (v utorok) aj na sústredenie do Rakúska, kde budeme makať, aby sme dosiahli naše ciele,"vysvetlil celú situáciu Hancko pre stránku futbalsfz.sk.

Dvadsaťdvaročnému obrancovi sa začalo mimoriadne dariť v druhej polovici sezóny. Začal pravidelne nastupovať a pomohol svojmu tímu k zisku Českého pohára. Sparta Praha čakala na trofej dlhých šesť rokov, čo v tak ambicióznom klube nebolo zvykom.

Zotrvanie v Prahe bolo jeho obrovským želaním. „Áno, bola to moja priorita. Po tom, aká dobrá bola uplynulá sezóna v Sparte, tak som cítil, že to bude pre mňa najlepší krok."

Hancko v sezóne 19/20 odohral celkovo 25 duelov a zaznamenal tri góly.