Hamšík povedie 20 hráčov na neoficiálnom kempe slovenskej reprezentácie v Šamoríne pred majstrovstvami Európy

v kategórii: Futbal 0

Slováci od 23. mája absolvujú v Šamoríne štyri dni spoločnej prípravy.

16.5.2024 (SITA.sk) - Realizačný tím slovenskej futbalovej reprezentácie nominoval na úvodný tréningový kemp pred majstrovstvami Európy v Nemecku dovedna 20 hráčov. Slováci od 23. mája absolvujú v Šamoríne štyri dni spoločnej prípravy. Oficiálna časť prípravy na ME sa začne až 31. mája.

V Šamoríne sa slovenskí futbalisti budú pripravovať pod vedením asistenta trénera Mareka Hamšíka, keďže hlavný kouč Francesco Calzona má od Slovenského futbalového zväzu (SFZ) povolenie dokončiť sezónu v talianskom klube SSC Neapol.

„Tento zraz v Šamoríne je prioritne na udržanie kondície chalanov, ktorým sa skončila liga skôr. Kluby neboli povinné pustiť hráčov v tomto termíne a tak priestor dostalo veľa mladých, ktorí už predtým boli v nomináciách reprezentácie," uviedol Hamšík pre oficiálny web SFZ..

V nominácii na neoficiálny kemp v Šamoríne sú dvaja brankári, šiesti obrancovia, ôsmi stredopoliari a štyri útočníci. Sú medzi nimi hráči zo slovenskej I. ligy, ale aj legionári.Nominácia slovenksej futbalovej reprezentácie na neoficiálny kemp pred ME 2024 (zdroj: SFZ):

Brankári: Ľubomír Belko, Dominik Takáč

Obrancovia: Peter Pekarík, Matúš Kmeť, Marek Kristián Bartoš, Patrik Leitner, Sebastián Kóša, Dávid Hancko

Stredopoliari: Artur Gajdoš, Matúš Bero, Juraj Kucka, László Bénes, Máté Szolgai, Jakub Kadák, Dávid Ďuriš, Leo Sauer

Útočníci: Róbert Polievka, Róbert Boženík, David Strelec, Ľubomír Tupta

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.